Do kin se chystá nový film TEAMBUILDING s Mejzlíkem, Morávkovou a Dejdarem v hlavní roli

Po 26 dnech skončilo náročné natáčení crazy komedie TEAMBUILDING, v pořadí šestého celovečerního filmu režiséra Jána Nováka. Slavnostní premiéra je 29. května 2018 v kině Lucerna. V kinech film poběží od 31. května 2018.

TEAMBUILDING, crazy komedie o tom, co se stane, když banda zaměstnanců jedné banky vyrazí na teambuilding. Film se natáčel v několika lokacích v Praze a ve Zlíně. „Natáčelo se v roce 2016 a bylo to velmi náročné, a to nejen co se týče počtu hereckých rolí, ale i v koordinaci s ohledem na počasí, které nám při natáčení nepřálo,“ řekl režisér Ján Novák o filmu, jehož rozpočet je 14,5 mil. korun.

TEAMBULDING (2018)
Před hotel přijíždí auto, z něhož vystupuje ředitel firmy zkontrolovat domluvené ubytování pro své spolupracovníky, pro něž chystá teambuilding. Přijel sem se svojí mladičkou milenkou zjistit, zda je vše, jak má. Je překvapen, když mu recepční začne vykládat příběh o teambuildingu, který právě on sám zamluvil pro své spolupracovníky v době, když byl ještě ředitelem banky.

Ján Novák, Miroslav Mejzlík, Kristýna Kociánová

Je pátek dopoledne. Zaměstnanci banky z jednoho okresního města vyráží na tři dny do hor. Cílem je utužení kolektivu, vypilování pracovních schopností, a hlavně získání plusových bodů do osobního hodnocení, které je naprostou nutností pro povýšení na ředitelství pobočky. Je těžké být oblíbený v kolektivu, udržet si tvář a teplé místo, ale nejtěžší je říct vlastní manželce ne.

Kristýna Kociánová, Anna Stropnická

Většina zaměstnanců vůbec netuší, co je čeká, a to dokonce ani sám ředitel. Všichni si představují školní výlet placený firmou, jenomže trojice najatých instruktorů, která celé tři dny organizuje, si nachystala vysilující program, jehož cílem je fyzicky utahat a v téměř bezvládném těle frekventanta nastartovat akceleraci pracovní motivace. Jde o novou metodu, kterou se rozhodli vyzkoušet právě na kolektivu zmíněné banky. Její výsledky jsou prozatím neměřitelné, neboť byla zdárně ukončena jen ve dvou městech na světě. V Honolulu, kde se jí zúčastnili tři dobrovolníci z řad ochranky šéfa místní mafie a v Ulánbátaru.

Ondřej Veselý

Zde bylo sice frekventantů tisíc, šlo ale o zemědělské družstvo zabývající se chovem jaků. Dvacet šest zaměstnanců banky, od ředitele, přes náměstky, sekretářky, paní a pánů na kase, šéfky uklízeček, topiče, šéfa IT, právníka a šéfa ochranky odveze autobus do nepřístupných hor. Zde je čekají sportovní výkony, na které těla většiny z nich nejsou připravena. Navíc bojují s personálem hotelu. Ten si je dobře vědom toho, že celý pobyt bankovních úředníků je placen paušálem, čímž je jasné, že budou muset být v pozoru až do poslední objednávky a nebudou žádné zpropitné. Tak se jim snaží celý pobyt pěkně opepřit.

Zuzana Slavíková

Během všech trápení se odhalují charaktery jednotlivých zaměstnanců. Ze sviní jsou větší svině, ti, kteří věřili v Pána Boha, přemýšlí o kacířství, z abstinentů se stávají alkoholici, z konzervativních dam koketující subrety a z nesmělých mužů, legrační gigolové. Závěrečný večírek je panoptikem. Touha většiny účastníků je zažít něco úplně jiného, než co znají ze svých stereotypních životů…

HERECKÉ OBSAZENÍ: Miroslav Mejzlík, Dana Morávková, Martin Dejdar, Kristýna Kociánová, Martin Kraus, Ondřej Veselý, Anna Stropnická, Zdeněk Rohlíček, Josef Kubáník, Martin Sitta, Zuzana Slavíková, Alice Bendová, Tomáš Krejčíř, Michal Hruška, Josef Kubáník, Pavel Pásek, Hynek Chmelař, Daniela Choděrová, Jan Leflík, Marcela Holubcová, Evellyn Pacoláková, Denisa Pfauserová, David Vacke, Lenka Vacvalová a další

TVŮRCI A ŠTÁB FILMU DUKÁTOVÁ SKÁLA
PRODUCENT: LOTF s.r.o.
REŽIE: Ján Novák
SCÉNÁŘ: Ján Novák, Daniela Choděrová
KAMERA: Miroslav Souček
HUDBA: Václav Noid Bárta

JÁN NOVÁK
Český režisér a scénárista, který se narodil během pracovního pobytu na Slovensku (15. 9. 1966, Žiar nad Hronom) českým rodičům, kteří oba byli lékaři. Po návratu do Čech vyrůstal v Jihlavě, kde absolvoval gymnázium. Po dvou semestrech na FTVS v Olomouci byl přijat na JAMU (1988-1992, Mgr.). Následovalo herecké angažmá v Severomoravském divadle v Šumperku, Národní divadlo v Brně (1990-1994) a NDMS v Ostravě. V roce 1993 nastoupil na AMU v Praze (DAMU, režie, 1996 Mgr.). Od roku 1995 pracuje průběžně pro Českou televizi, TV Prima, TV Nova a soukromé produkce. Původně především dokumentarista postupně rozšiřoval své portfolio o hranou tvorbu a dnes se dá bez nadsázky říct, že jde o všestranného autora, který si většinu děl sám střihá. Jeho prvním celovečerním filmem byl divadelní záznam Top Dogs (2003), následoval film Klíček (2009), Kameňák 4 (2013), Dukátová skála (2018) a Pepa (2018). Za svou kariéru posbíral nesčetně cen a ocenění v oblasti dokumentární tvorby. K jeho největším koníčkům patří hory a sjeho rodina. V současnosti žije v Praze, je ženatý a má syna.

 

Kredit: APK Cinema Service

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *