Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Hana Zagorová si na slovenském turné nemůže přispat. Kvůli manželovi musí vstávat už v sedm ráno!

Její koncerty s Petrem Rezkem a s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka byly dlouho dopředu beznadějně vyprodané a v Trenčíně, Prievidzi, Martině a Žilině na Hanku čekalo tento týden nadšené publikum složené doslova ze všech generací, které ji za žádnou cenu nechtělo pustit z pódia.

Aplaudující publikum na koncertě HZ v Martině (15.05.2018) – (photo Renata Veselá)

„Na Slovensko se kdykoliv moc ráda vracím, protože tam mám své skutečně věrné a nesmírně temperamentní posluchače, kteří si texty většiny mých písniček během jednotlivých koncertů podobně jako u nás zpívají se mnou. Už teď se těším, až se na Slovensko začátkem října letošního roku vrátím na čtyři koncerty a 2. prosince pak budu koncertovat v Bratislavě. Navíc mám ráda slovenskou kuchyni a teď v Trenčíně jsem ochutnala výtečné brynzové pirohy se slaninou a se smetanou“, nadšeně vypráví Hanka.

Na koncertě v Martině dostala HZ od svých fanoušků tenhle nádherný koláč, který taky hned ochutnala (photo Renata Veselá)

Kdo by čekal, že si po každém z koncertů přispí, velmi se mýlí. Hančin manžel Štefan Margita odletěl 6. května do San Francisca a Hanka, aby si s ním mohla popovídat ještě předtím, než jde Štefan spát, musí, ale ráda, vstávat v sedm ráno. „V San Franciscu je o devět hodin méně než tady a my jsme na sebe tak napojeni, že si prostě několikrát denně musíme zavolat. Jsme spolu sedmadvacet let a každým rokem je to naše propojení silnější. Štefan se zajímá o to, jak se mám, jaké jsou koncerty, co jsem si kde dala dobrého… A mne zase zajímá, jak v sanfranciské opeře probíhají zkoušky Wagnerovy opery Zlato Rýna, ve které Štefan hraje a zpívá roli boha Ohně Logeho. Je to jedna z jeho velkých životních rolí a je v ní vážně senzační. V úterý ráno mi vyprávěl, že právě prožil zemětřesení, kdy se klepala všechna světla a lustry v bytě, kde žije. Naštěstí nebylo zemětřesení nijak silné. Jen s s magnitudou kolem 3,6. Už se moc těším, až za ním začátkem června odletím. Do San Francisca to bude už potřetí. Nemůžu se dočkat, až s ním uvidím všechna tři představení Zlata Rýna. A protože má mezi nimi vždy skoro týden volna, uděláme si určitě malý výlet do Las Vegas. Momentálně se rozhodujeme, zda tam půjdeme na koncerty Celine Dion a Eltona Johna nebo na zbrusu nový muzikál o životních osudech Marilyn Monroe“, pokračuje Hanka ve svém vyprávění.

Slovenská televize TA3 začala v Trenčíně natáčet o HZ dokument (photo Renata Veselá)

V Trenčíně začala Hanka natáčet dokument, který s ní a o ní připravuje slovenská televize TA3. V natáčení se bude pokračovat i příští týden ve studiu hudebního producenta Daniela Hádla, ve kterém Hanka připravuje své zbrusu nové album. „Vyjde na konci září a písničky mi na ně napsali mladí, mnohdy sami zpívající, autoři. Např. Marek Ztracený, Radúza a Martin Chodúr. A taky Jirka Březík, který už pro mne napsal posluchači stále žádané hity jako Je naprosto nezbytné, Za každou chvíli s tebou platím nebo Navěky zůstane čas. Jirka pro mne píše nejen krásné písničky, ale vystupuje se mnou i na mých koncertech jako sborista a kytarista. Navíc je Jirka na jevišti i úžasný bavič a někdy mám, co dělat, abych nedostala záchvat smíchu “, upřesňuje zpěvačka své nejbližší nahrávací plány.

Hanka si cestou do Trenčína telefonovala se Štefanem (photo Renata Veselá)

„Léto budeme jako každoročně trávit se Štefanem se španělské Malaze a snažíme se během prázdnin skutečně nepracovat a jen odpočívat a nabírat síly na nadcházející sezónu. Kvůli vystoupení na Vysočina festu 2018 v jihlavském amfiteátru 7. července ale doslova na otočku z Malagy přiletím. Letním multižánrovým festivalům jsem totiž po liberecké Benátské přede dvěma lety, a to jsem se jim velmi bránila, přišla na chuť. A tak těsně před odletem do San Francisca vystoupím s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka ještě 2. června na festivalu Okoř se šťávou“, upřesňuje Hanka své prázdninové plány.

Hanka s kapelníkem Boom!Bandu a se svým manažerem Jiřím Dvořákem před koncertem v Prievidzi (14.05.2018) – (photo Renata Veselá)

Zdroj a foto: Archiv H. Zagorové a R. Veselá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *