Do Prahy se chystá evropská vodácká elita. Na akci dorazí i olympijský medailista Vavřinec Hradilek!

V centru Prahy se v úterý 29. května uskuteční další ročník akce ČEZ Prague Riverside Cross, kde se představí evropská vodácká elita v neobvyklém spojení kajaku a biatlonové střelby. Této atraktivní podívané se zúčastní i její ambasador, mistr světa a olympijský medailista Vavřinec Hradilek.

Letošní ročník proběhne ve spolupráci s Kayak Beach Barem na pražské Náplavce za Železničním mostem. Diváci se mohou těšit na 16 kajakářů, 8 kajakářek a 8 kanoistů, kteří nepřestávají lovit medaile a o pár dní později si o ně zabojují i v pražské Troji při Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Neméně atraktivní podívanou nabídne i kategorie VIP osobností. V ní se utkají úspěšní sportovci jako například judista Lukáš Krpálek, běžec na lyžích Lukáš Bauer nebo lyžař Kryštof Krýzl.

V kategorii kajakářů se z domácích hvězd kromě Vavřince Hradilka představí i bronzový olympionik z Ria 2016 Jiří Prskavec a vítěz světového poháru Vít Přindiš. Soupiska zahraničních účastníků také nabídne jen ty největší hvězdy. Z kajakářů dorazí například Sebastien Schubert, Mike Dawson nebo Mario Leitner.

Mezi singlkanoisty nebude chybět Alexander Slafkovsky, Tomáš Rak nebo Lukáš Rohan. České kajakářky budou mít zastoupení v podobě Kateřiny Kudějové, Veronika Vojtová a Amálie Hilgertové.

Součástí bude i bohatý doprovodný program. K vidění bude například exhibice paddleboardistů, kteří střelbu a slalom mezi brankami předvedou ve stoje na prknech. Neméně zajímavá pak bude i bike trialová show Petra Krause. Pro diváku bude připravena také dovednostní atrakce ve stylu pevnosti Boyard nebo půjčovna paddleboardů. Ke správné náladě všech zúčastněných přispějí i Jäger hostesky se zásobou ledově namražených drinků. Akce startuje v 15:00 hodin.

Zdroj: ČEZ Prague Riverside Cross

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *