Lucie Lomová křtila pátý díl komiksu Anča a Pepík na střeše Lucerny

V nakladatelství Práh od roku 2016 vycházejí sebrané příběhy myšek Anči a Pepíka z dílny královny českého komiksu Lucie Lomové, které malí i odrostlejší čtenáři dobře znají z časopisu Čtyřlístek.

Při příležitosti vydání posledního, pátého, dílu se 24. května konal slavnostní křest celé série. A byla to opravdu mimořádná událost!

Křest se odehrál na střeše Paláce Lucerna, takže zážitek ze setkání s autorkou Lucií Lomovou, Ančou a Pepíkem v pohádkovém představení souboru Buchty a loutky a dalšími zajímavými hosty ještě umocnil nádherný výhled na Prahu.

Anča a Pepík se narodili v roce 1986, když si Lucie Lomová se starší sestrou Ivanou na chalupě kreslily legrační postavičky a vymýšlely si k nim příběhy. V 90. letech dobrodružství důvtipných myšek na pokračování uveřejňoval legendární Čtyřlístek.

Od té doby vznikla úspěšná divadelní adaptace souboru Buchty a loutky, animovaný seriál pro ČT Déčko, Anča a Pepík ožívají v počítačových i deskových hrách a především ve fantazii dalších a dalších generací čtenářů, diváků a posluchačů.

Foto: Práh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *