Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Výsledek tvrdé práce představí novocirkusový soubor CIRQUONAUTI v Paláci Akropolis

Mladí akrobati ze souboru CIRQUONAUTI představí svou první autorskou inscenaci s názvem Kolemjdoucí. Pod vedením uznávaných artistek se studenti pražského cirkusového centra CIRQUEON podíleli na psaní scénáře, vyzkoušeli si práci dramaturgů, ale také aranžovali prostory nebo vybírali hudbu. Novocirkusové techniky poskládané do netradičního příběhu shlédnou diváci Paláce Akropolis v úterý 12. června.

Devět měsíců tvrdě trénovali a nyní vystoupí na pódiu Paláce Akropolis s inscenací Kolemjdoucí reprezentující umění nového cirkusu. Studenti ze souboru CIRQUONAUTI pod vedením artistek Stéphanie N’Duhirahe a Cécile da Costa secvičili představení postavené na akrobatických výkonech, které však doprovází i divadelní, taneční a hudební prvky. Díky tomuto propojení se před očima diváků bude odvíjet poutavý děj. „Obdivuju sílu téhle party, její chuť pracovat a bavit se. Každý člen je jiný, ale dokážou se domluvit a respektovat odlišnosti ostatních. V téhle mladé generaci vidím naději. Kdybychom si z nich všichni vzali příklad, žili bychom v lepším světě,“ myslí si Stéphanie N’Duhirahe, jedna z vedoucích uměleckého souboru CIRQUONAUTI.

Talentovaní teenageři se navíc podíleli na dramaturgii a scénografii, sami vybírali hudbu a navrhovali kostýmy. „Chtěli jsme společně s mladými akrobaty vytvořit dobré představení, ze kterého bychom měli radost, a mohli jsme na sebe být všichni pyšní. A to se povedlo. Nejvíc nás ale těší, že jsme spolu při zkoušení strávili krásné chvíle, a dnes jsem hrdá, když mohu sledovat tyhle skvělé mladé lidi na jevišti,“ líčí své pocity Cécile da Costa, druhá z vedoucích uměleckého souboru CIRQUONAUTI.

Projekt sdružuje teenagery, kteří se už několik let účastní kurzů pořádaných pražským cirkusovým centrem CIRQUEON. Díky němu získají potřebné dovednosti k vytvoření vlastního představení. Zároveň tak naplňují i dlouhodobé směřování CIRQUEONU, jehož cílem je poskytovat zázemí (nejen) mladým lidem s láskou k akrobacii a umění, dále je rozvíjet a hlavně podporovat v tom, co je baví.

Představení Kolemjdoucí souboru CIRQUONAUTI začíná v úterý 12. června ve 20 hodin. Vstupenky je možné zakoupit online na stránkách Paláce Akropolis, v jeho kavárně nebo v síti GoOut. Lístky stojí 200 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *