Co mají společného jezdci stáje Charouz Racing System a krásky z České Miss?

Sport a krása, to je spojení, které zaručeně přitáhne pozornost. Stejně tak tomu bylo v Praga Aréně, kde se sešli jezdci Charouz Racing System, historicky první české stáje v seriálu Formule 2, a nejkrásnější dívky republiky ze soutěže Česká Miss. Nechyběli zajíčci Playboy, sexy hostesky a samozřejmě ani partneři týmu či zástupci médií. Ti všichni si užili odpoledne plné dobrého jídla, pití, zábavy a závodů na motokárách.

Moderátor akce Tomáš Richter

Pokud jste ve středu odpoledne v Praze hledali místo s koncentrací krásných dívek a úspěšných sportovců, těžko jste mohli dorazit jinam, než do Praga Arény. Celé odpoledne tam mohli fanoušci motorsportu obdivovat monopost reprezentanta šampionátu F4 Toma Beckhäusera a hlavně formuli 2 vítěze z Monaka Antonia Fuoca. Oba vozy bedlivě hlídali technici Charouz Racing System. Aby také ne, takový stroj je pořádně drahá “legrace” a možnost fyzicky se jej dotknout, se nenaskytne každý den. A kde jsou formule, tam bývají i jezdci. Stejně tak tomu bylo i v Praga Aréně.

Miss a Fuoco
Miss a Deletraz
Zendeli a Beckhauser

Největšími hvězdami odpoledne byli samozřejmě jezdci F2 Antonio Fuoco a Louis Delétraz. Ital Antonio před pár týdny vyhrál jeden z nejprestižnějších závodů celé sezóny – sprint v křivolatých uličkách Monte Carlo. Obrovský úspěch české stáje pak dokonal Švýcar Louis Delétraz, který tam suverénně obsadil druhé místo.

Tyto dva borce doplnili kolegové z Formule 4 Tom Beckhäuser a Lirim Zendeli. Zatímco pilot s makedonskými kořeny, bochumský rodák Zendeli s obrovským náskokem vede průběžné pořadí německé F4, Beckhäuser coby nováček sbírá důležité body. Oba válčí za tým US Racing – Charouz Racing System, kde došlo ke spojení sil bratra legendárního Michaela Schumachera – Ralpha a Antonína Charouze. To, že jde o opravdu dobře zvolenou spolupráci, dokazuje i pohled na průběžné pořadí týmů německé F4, kde USR-CHRS vede s velkým přehledem. Pátým do party neohrožených jezdců v pražské motokárové aréně byl talentovaný Petr Ptáček. Ten pro změnu jezdí převážně italskou F4 v barvách týmu, momentálně je vůbec nejlepším nováčkem a i on patří pod křídla Antonína Charouze.

Missky si převzaly ceny
Ačkoli setkání probíhalo v ryze sportovním prostředí, závodníkům směle konkurovala i ženská krása. Za hvězdy v Praga Areně byly i novopečené České Miss. PR specialista značky Hyundai Jan Pohorský v rámci akce předal třem nejkrásnějším dívkám – nové České Miss Lee Šteflíčkové, I. vicemiss Janě Šiškové a II. vicemiss Tereze Křivánkové – klíčky od vozů Hyundai Kona (Křivánková pak dostala na vlastní žádost Hyundai i10 v automatu).

Závodní odpoledne si nenechaly ujít ani další finalistky tradiční soutěže krásy, konkrétně Aneta Mitušinová, Tereza Havlová, Mariana Bečková a Lucie Korubová a nutno podotknout, že letošní ročník byl nadmíru vydařený, všechny dívky jsou vskutku nádherné.

Kdo porazí Fuoca vyhraje hodinky za 100 tisíc
Celé odpoledne se však nejen hodovalo, ale také závodilo. Na motokárové trati se představilo několik desítek závodníků z řad novinářů i partnerů Charouz Racing System. Samostatnou kategorií pak byly ženy a České Miss. Výsledky v tomto případě nejsou vůbec důležité. Šlo především o zábavu, i když je pravdou, že ve hře byly hodně zajímavé ceny. První tři z jednotlivých kategorií si odnesli dárky od společností FAST ČR, Manner, Camp David či Autozastovku a Autonadstovku. Není však více srdcervoucí pohled, než smutná žena. A tak každá dáma dostala při odchodu květinu od Florea.cz. Vyhlášen byl i první ročník dlouhodobé soutěže Sencor Cup, kde jsou hlavní cenou hodinky značky Corum za 100 tisíc korun. Získá je ten, kdo jako první na motokárách pokoří čas nastavený od Antonia Fuoca, případně se k němu nejvíce přiblíží. Ve hře jsou však i další super ceny od společnosti Sencor. Pro podrobnější informace sledujte FB stránky Praga Areny.

Shrnuto a podtrženo, v Praga Areně to bylo hodně pěkné odpoledne. Nezbývá než doufat, že jezdci týmu Charouz Racing System brzy zajedou další super výsledky a budou se o ně chtít opět podělit. Palce jim můžete držet už 22.- 24. června, kdy se jede další díl seriálu Formule 2 na slavném okruhu Paula Ricarda ve Francii. Jako vždy v této sezóně sezónu budou závody i tentokrát součástí kolotoče Formule 1.

O Charouz Racing System
Tým Charouz Racing System letos jako historicky první česká stáj vstoupil do seriálu Formule 2. Od prvních závodů se ukazuje, že tým rozhodně není jen do počtu, když se v šampionátu drží na průběžném šestém místě. Antonio Fuoco je mezi jezdci osmý, Louis Delétraz jedenáctý. CHRS dokázal zabodovat ve Velkých cenách Ázerbájdžánu i Španělska, největší úspěch přišel před pár dny v Monaku, kdy tým dosáhl na prestižní zlatý double (Fuoco ve sprintu první, Delétraz druhý). Charouz Racing System tak navazuje na úspěchy z loňského roku, kdy Pietro Fittipaldi získal mistrovský titul v seriálu Formule V8 3.5 a Lotus se tím umístil na první příčce mezi týmy. Dalším milníkem je spojení Charouz Racing System a týmu US Racing v F4.

Vizitky jezdců
Antonio Fuoco
Věk: 22 let
Tým: Charouz Racing System
Zajímavost: člen Ferrari Driver Academy. V roce 2015 testoval monopost F1 Ferrari na Red Bull Ringu.

Louis Delétraz
Věk: 21 let
Tým: Charouz Racing System
Zajímavost: je synem jezdce série Le Mans a F1 Jean-Denise Delétraze. V roce 2016 byl členem programu mladých jezdců stáje Renault.

Lirim Zendeli
Věk: 19 let
Tým: US Racing – CHRS
Zajímavost: v krvi mu koluje makedonská krev, mezi jeho koníčky patří takewondo. V letošní sezóně má jediný cíl – vyhrát seriál ADAC Formule 4.

Tom Beckhäuser
Věk: 19 let
Tým: US Racing – CHRS
Zajímavost: do formule 4 doslova skočil teprve loni, do té doby prakticky vůbec nezávodil. Dnes už v šampionátu sbírá body a je českým reprezentantem.

Petr Ptáček
Věk: 16 let
Tým: Bhaitech Engineering
Zajímavost: začínal na motokárách, kde získal mnoho úspěchů. Momentálně vede pořadí nováčků italské F4, jeho snem je usednout do kokpitu F1.

Foto: Petr Bureš a Václav Tměj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *