Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

LOUIS VUITTON a pánská kolekce podzim/zima 2018 s názvem Pohled z výšky

Napříč krajinou různých zemí, globální pohled z výšky. Pánská kolekce Louis Vuitton pro sezonu podzim/zima 2018 je jakýmsi pohledem z ptačí perspektivy na různé krajiny světa zároveň, a také na celý odkaz a historii značky Louis Vuitton. Minulost, přítomnost i budoucnost. 
Oblečení, které nabírá různých tvarů, materiály, které kloužou po těle a mění svůj vzhled,“ vysvětluje Kim Jones, ředitel pánských kolekcí značky Louis Vuitton. „Objevovat něco nového. Taková nikdy nekončící cesta.“ 

Kolekce je ztělesněním veskrze moderní svobody pohybu – najdeme zde kousky zjevně ovlivněné sportovní módou – i rozmanitými kulturami. Stěžejní vzor této kolekce, který je koláží snímků pořízených z paluby helikoptéry letící nad krajinou v Keni, představuje tradiční motiv cestování. Snímky keňské krajiny jsou realistické a diktují barevnou paletu kolekce, která je v přírodních neutrálních a zemitých tónech, barvách pouště a pískovce, žuly, olivínu a slídy. I barvy kolekce podtrhují DNA značky Louis Vuitton, která má kořeny v objevitelských výpravách po světě.

Kolekce odkazuje na prvky Divokého západu i Dálného východu, plynule mezi nimi přelétává, kombinuje je a pohrává si s nimi. Americké rodeo evokují šortky oblečené přes přiléhavé legíny, které jsou inspirovány vysoce funkčním sportovním oblečením. Ovčí kožešina (shearling) a sešívaný norek jsou odkazem na Rusko a Sibiř; obleky a formální móda často obsahuje klasický kašmír a vicuñu, ale kombinuje tato tradiční vlákna s funkčními detaily, které známe z horolezeckého oblečení, včetně geometrických neonově žlutých a oranžových akcentů. Tento „hybridní“ přístup a koláž stylů pozorujeme i u bot: kovbojská bota ve funkčně-sportovním stylingu ve výsledku připomíná moderní pohorku, nebo sportovní boty v provedení z luxusní hadí kůže, jež jsou reinkarnací modelu, který se poprvé v kolekci objevil v roce 2015

Velkým zdrojem inspirace je minulost: „Moderní vzhled odvozený od klasiky,“ komentuje Kim Jones. Ale jeho objevitelská výprava do archivu značky Louis Vuitton každopádně zohledňuje požadavky moderního životního stylu. Celá kolekce rezonuje vlivy a prvky sportovní módy. Základ šatníku moderního muže dostává novou podobu, stejně jako je nová i definice luxusu. Luxus je dnes nejen něco mimořádného, vzácného, ale musí být i praktický.

Kim Jones si pro komunikaci tématu cestování vybral jako platformu materiály kolekce, které budí dojem, že jsou z budoucnosti. V kolekci se detailech a kovových prvcích objevuje i nový vzácný kov, titan, který se nádherně leskne a odráží paprsky na měňavé a lesklé tkaniny, panely z organzy, hadí kůži a metalické povrchy. Monogram Titanium evokuje právě leskl a tón tohoto kovu v nové reinkarnaci tohoto ikonického motivu značky.
Kožené zboží a doplňky nabízejí také nový pohled na odkaz Louis Vuitton. V kolekci se objevuje vzor Monogram v mnoha barvách a úpravách: k Monogram Titanium se přidává Monogram Glaze, jehož zrcadlově lesklý povrch je kombinací klasického vzoru Monogram s jeho verzí Vernis z konce devadesátých let minulého století.  Monogram Glaze v odstínech Macassar a Eclipse najdeme na taškách, botách i ready-to-wear. Charakteristický lesk Monogram Fluo podtrhuje energií sršící akcenty v neonových barvách.
Na dvou nových řadách koženého zboží, Infinity Light a Infinity Dark, se objevuje se nový snadno rozpoznatelný motiv: různě zvýrazněné části – buďto ‚Louis‘ nebo ‚Vuitton‘. Kůže inspirovaná klasickou surovou hovězinou, která se používá na obrubu plátna Monogram, zde podtrhuje čistotu formy a je lemována titanovou tkaninou a kovovými detaily.
Louis Vuitton Speedy dostává novou podobu a „mužnější“ tvar pánské cross-body tašky; styl hobo se nabízí jako elegantní pánský vak; v kolekci najdeme i novinku – ruksak a dvě kabely typu messenger. Detaily inspirované sportovní módou, a zejména horolezectvím, se objevují i na doplňcích: očka z titanu a úchytky z horolezeckých lan. Klasický vyztužený kufr Louis Vuitton se v nových zmenšených rozměrech představuje jako messenger kabela přes rameno nebo příruční kufřík. Kufry a tašky z titanu inspirují abstraktní hru mezi tvrdostí a měkkostí.
Je to cesta, která nikdy neskončí v cíli. Tato kolekce oslavuje neustále se vyvíjející styl značky Louis Vuitton, její stále širší „krajinu“. Je to jako pohled z výšky, nový úhel pohledu. Zrak neustále upřený vpřed, na nové horizonty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *