Obrazem: První červnové dny proběhl festival Děti, čtete? plný zážitků spojených s literaturou

Literárně-dramatický festival Děti, čtete? se letos konal 1. a 2. června v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí, Werichově vile na Kampě a v knihkupectví s galerií Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan na Malostranském náměstí. Jeho cílem je upozornit na velké téma – čtenářskou gramotnost dětí. Téma, které nenechává v klidu zodpovědné rodiče ani odborníky.

Děti si kreslí s ilustrátorkou Lucií Dvořákovou

Zahájení proběhlo za přítomnosti ředitelky festivalu Ivany Pecháčkové v Městské knihovně v Praze, kde děti rozkrojily slavnostní dort. Programu se účastnil například známý spisovatel Petr Stančík, který dětem předčítal z oblíbené knihy Jezevec Chrujda prochází divočinou. Výtvarnou dílnu pro děti zase vedla ilustrátorka knihy Lucie Dvořáková, díky níž mohly děti následovat nebojácného jezevce Chrujdu do divočiny a doprovodit ho na všech jeho odvážných dobrodružstvích. Zájem byl také o výtvarnou dílnu uznávané výtvarnice a ilustrátorky Terezy Ščerbové k tajemně temné knize Krtník.

Zakladatelka festivalu Ivana Pecháčková v Městské knihovně
Výtvarná dílna uznávané výtvarnice a ilustrátorky Terezy Ščerbové k tajemně temné knize Krtník
Spisovatel Petr Stančík s malými čtenáři

Festival Děti, čtěte! se zrodil v roce 2010 ve snaze zprostředkovat dospělým a dětem společný zážitek čtení jako velkého dobrodružství a také proto, aby připomínal, že u nás stále vznikají kvalitní a inspirativní dětské knížky, které stojí za pozornost. Festival každoročně pořádá Knižní stezka k dětem v tandemu s nakladatelstvím Meander ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a Werichovou vilou na Kampě.

Foto: Festival Děti, čtete?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.