Exkluzivní rozhovor s Alfredem Barrazou – návrhářem šatů pro Miss USA

Carolina Adriana Urrea z Nevady obsadila v letošním ročníku Miss USA 2. příčku. Publikum oslnila v blyštivé róbě od kolumbijského designéra Alfreda Barrazy. “Alfredo pro mě navrhl róbu mých snů,” rozplývala se Carolina. Na šatech září 31 104 křišťálů Preciosa, a zručné švadleny v atelieru Alfreda Barrazy na nich pracovaly 240 hodin.

Mohl byste popsat šaty , které jste navrhl letos pro Miss Nevada?
Miss Nevada si přála šaty s dlouhými rukávy, aby krásně obepnuly a zdůraznily její naprosto úžasnou postavu. Věděl jsem, že ten model musí zářit. Proto jsou šaty plné komponentů Preciosa, které tento účel splňují. Již jsem tvořil troje podobné  šaty pro tři úžasné miss – pro naší kolumbijskou krásku  Ariadnu Gutierrezovou, pro Miss Amazonas z Venezuely a poslední pro Carolinu, Miss Nevada z USA.

Když se člověk podívá na americké soutěže krásy, objevuje se vaše jméno velmi často. Kolik  účastnic Miss  jste dosud oblékl?
Opravdu hodně! Jen v Kolumbii je to přesně  337 účastnic naší národní soutěže krásy. Z jiných zemí je to to přibližně 30 překrásných žen. Poprvé jsem použil křišťálové komponenty v roce 1995. Od té doby jsem navrhl víc než 100 šatů zdobených právě broušenými kameny. Křišťál je můj oblíbený prvek.

S čím ještě rád pracujete?
Pokud jde o materiály, pak velmi rád používám tyl, šifon, krajku.

Proč pracujete právě s Preciosou?
Komponenty Preciosa jsou nesmírně kvalitní. Také oceňuji jejich funkčnost. Komponenty mají výjimečně kvalitní lepidlo, a tak na podkladu výborně drží na mnoha typech materiálů. Miluji i pestrou barevnou nabídku.

Už jste někdy navštívili Českou republiku? Je vlastně Česko v Kolumbii známé?
Již mě několik lidí do vaší krásné země zvalo, ale dosud se mi bohužel nepovedlo výlet uskutečnit.  Je úžasné, jaký progres tato malá země učinila z pohledu průmyslu, to vnímáme i v Jižní Americe. Na jakékoliv místo v Americe nebo Evropě pomyslíte, tam se pracuje s komponenty Preciosa. Ta je pro mě vlastně synonymem pro Česko, protože při práci s křišťálem myslím na vaši zemi nejčastěji.

Odkud přichází inspirace pro vaši tvorbu?
Pro mě je zásadní rozhovor s klientem. Důležitý je také samozřejmě typ události, pro kterou připravuji šaty. Myšlenka a konkrétní návrh vychází z těchto vstupních informací. V neposlední řadě je zcela jistě důležité pracovat i s rozpočtem.

Jaký je rozdíl mezi tím, že pracujete pro celebritu nebo pro běžného klienta?
Pro mě je každá zákaznice stejně významná. Může to být královna krásy, přítelkyně, klientka, tanečnice, karnevalová kráska  nebo kdokoliv jiný;  každá zákaznice má pro mě  stejný význam.

Jak jste se stal módním návrhářem?
Víc než za čistě návrháře se považuji za kreativního poradce.  Stal jsem se módním návrhářem vlastně náhodou. Vystudoval jsem architekturu. Po škole jsem musel nastoupit do práce a v ten moment jsem využil svého talentu v módě a návrhářství a stal se návrhářem. Vždy  pro mě byla nesmírně důležitá podpora mojí maminky a mám to štěstí, že ta se mi celý život dostává.

Alfredo Barraza

Foto: Preciosa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *