Manželka slovenského miliardáře Rattaje maluje rodný Liptov a okolí. Ozdobí její díla i Ski areál Špindlerův Mlýn?

Netradiční výstava obrazů s názvem „Vůně Liptova“ se otevřela v polovině června v prostorách nového holistického hotelu Galerie Thermal Bešeňová. Jejich autorkou je Ľubica Skusilová, manželka slovenského miliardáře Igora Rattaje. „Pojí se ve mně dvě paralely. Láska k člověku a láska k umění,“ uvedla autorka, která svými díly vzdává hold nejen rodnému Liptovu a Tatrám, ale i přírodě jako takové.

Na desítkách obrazů můžeme vidět typický rukopis autorky, který odráží její lásku k přírodě. Její tvorba se vine ve třech proudech. První zachycuje důvěrně známou krajinu Tater. Realistická kompozice a barevnost ukazuje pozorovateli konkrétní místa tak, že je schopen zažít pocity, jako by sám byl na místě. Další díla se zaměřují na detaily – květy, stromy či zvířata. A třetí linií jsou portréty, které jsou výjimečné přesným vystihnutím duše portrétovaného.

Součástí výstavy je velkoformátový obraz „Vůně Liptova“, který autorka hotelu věnovala a bude trvalou součástí haly hotelu Galerie Thermal Bešeňová. „Obraz zachycuje okolí a panorama nad aquaparkem. Nebe, silueta pohoří, tráva a květiny. Vše působí harmonicky a klidně. V obraze jsem ukryla motýla nebo lučního koníka, takže je možné se před obrazem zastavit, rozjímat a skryté symboly hledat,“ popsala autorka s tím, že jejím největším přáním je, aby si lidé i pomocí obrazu dokázali navodit pocity dokonalé harmonie bytí.

Foto: Bešeňová, Ľubica Skusilová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.