Burianosaurus augustai je první český dinosaurus, najdete ho v Praze!

Oblíbený pražský DinoPark ještě před prázdninami představil nejnovější dinosauří přírůstek, a ne jen tak ledajaký. Sbírku modelů dinosaurů v životní velikosti nově doplnil dokonce první český dinosaurus jménem Burianosaurus augustai. Za novým dinosaurem i dalšími druhohorními exponáty se můžete vydat na střechu obchodního centra Harfa.

Ostatky Burianosaura byly nalezeny v roce 2003 v lomu u Mezholez na Kutnohorsku a jsou vůbec prvním důkazem toho, že na našem území žili dinosauři. V roce 2017 byl tento zástupce skupiny ornitopodů poprvé popsán v odborné literatuře a pojmenován Burianosaurus augustai.

Jméno, které doslova znamená “Burianův a Augustův ještěr”, je poctou českému výtvarníkovi Zdeňku Burianovi a paleontologovi Josefu Augustovi.

Burianosaurus augustai doplnil už tak rozsáhlou sbírku modelů druhohorních dinosaurů v životních velikostech, na které láká pražský DinoPark na střeše obchodního centra Harfa. Kromě dinosaurů se děti i rodiče mohou těšit na dekorace druhohorní přírody, dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora, 4D Kino, mlhostromy pro osvěžení v letních měsících, dětské atrakce a spoustu dalších překvapení.

Zdroj: DinoPark 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *