Lemmy, Slash a Ewa Farna – Tři hudební ikony v novém klipu kapely TH!S

Druhý videoklip ke skladbě L(Lemmy) z debutového EP „We are TH!S” vznikal v neuvěřitelně fotogenickém areálu Králodvorských železáren nedaleko Berouna. Režie se tentokrát, na rozdíl od prvního videoklipu, ujal Vojta Kotek, který je zároveň baskytaristou kapely. Podobně jako v případě jejich prvního klipu Dance! se vyplatí vydržet až do úplného konce, kdy dochází k nečekané pointě.

Pecku L(Lemmy) jsme napsali na počest tomuhle rokenrolovýmu princi ještě za jeho života, ale pravděpodobně ji i tak nikdy neslyšel. O obrazovém ztvárnění jsem přemýšlel dlouho a hodně dlouho jsem si klip nedovedl vůbec představit. Jak udělat klip k písničce o Lemmym bez Lemmyho? Až těsně s blížícím se termínem natáčení mě napadl klíč, jak ke klipu přistoupit…,“vysvětluje Vojta Kotek.

Na konci našeho prvního klipu k písni Dance! vystupujeme v převlecích za slavné muzikanty. Tehdy vznikl i nápad s Ewou Farnou. Když jsem si totiž v kostýmu Slashe sundal klobouk a zůstala mi na hlavě kudrnatá paruka, všimli si kluci z kapely, že nápadně připomínám jednoho muže, který je Ewě velmi blízký. Rozhodl jsem se tuto myšlenku využít a dotáhnout. Napadlo mě, že zkusím oslovit Ewu, zda by nechtěla s námi tenhle vtípek dotáhnout. Ewa projevila skutečně skvělý smysl pro humor. Nápad se jí líbil a dokonce se uvolila v klipu zahrát hlavní ženskou roli. Nejen, že zvládla velmi náročný natáčecí den plný nepříjemných příkoří, ale ještě navíc svou roli sehrála opravdu brilantně! Je to velká profesionálka a strašně fajn holka! Náš zpěvák Honza Melíšek ztvárnil prince Lemmyho, na kytaristu Ondru Vyorala a bubeníka Pepu Černého vyšly role Lemmyho bodyguardů. Velkou pomocí nám byli i naši fanoušci, kteří v klipu sehráli dělníky a Lemmyho poddané.”

Honza Melíšek o vtělení do postavy Lemmyho: „Hrát postavu takové legendy byla velká zodpovědnost. Ale chtělo se po mě, abych většinu času pil a kouřil, takže to šlo. Vtělení do Lemmyho se mi zalíbilo natolik, že když mi v maskérně sundavali bradavice, uronil jsem slzu. Z role jsem si přenesl i Lemmyho zálibu ve whisky s kolou, ačkoli tu jsem sdílel už dávno předtím.”

Obsazení videoklipu:
dělník Honza/Lemmy           Honza Melíšek
jeho sok/Slash               Vojtěch Kotek
Femme Fatale/Ewa             Ewa Farna
dělník Ondra/bodyguard      Ondřej Vyoral
dělník Pepa/bodyguard        Josef Černý
Tanečnice                    Anet Antošová Crew

Tvůrci videoklipu:
střih                       Tomáš Klímek
kamera                      Marek Dvořák
produkce                    Stink Prague
scénář a režie              Vojtěch Kotek
sound mix                   Steve Walsh, Viliam Béreš – Bang

Stahuj a poslouchej zde: https://WMCZ.lnk.to/Lemmy

TH!S v těchto dnech finišují na druhém EP, které vyjde 1. 11. 2018. TH!S budou hrát na letních open air akcích, např.: Metronome, Benátská!s Impulsem, Festival Okoř, Colours of Ostrava, apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.