Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Štefan Margita je do konce června v San Franciscu, ale přípravy na vánoční turné X MAS GALA 2018 jsou v plném proudu

6. května odletěl Štefan Margita do San Francisca, kde si 12., 19. a 26. června zahraje a zazpívá v tamní opeře jednu ze svých životních rolí – Boha Ohně Logeho ve Wagnerově opeře Zlato Rýna. V roce 2016 vydal pro produkci Jana Adama a Dana Hádla své první vánoční album X MAS s hosty Kateřinou Kněžíkovou a s Adamem Plachetkou a takřka do roka a do dne byli jeho tvůrci za jeho úspěšný prodej oceněni Zlatou deskou Supraphonu. Letos v prosinci proto bude Štefan Margita vánoční písně a koledy z tohoto alba zpívat i na svém vánočním turné X MAS GALA 2018 po Čechách a po Moravě.

„Byl bych moc rád, aby se z námi chystaných předvánočních koncertů stala podobná tradice, jakou měly Vánoce ve Vídni pořádané po několik let Plácidem Domingem“, říká producent turné Jiří Hubač. „Vedle Štefana se na nich představí vynikající sólisté Opery pražského Národního divadla, sopranistka Kateřina Kněžíková a barytonista Jiří Brückler“.

A jaký mají k nejkrásnějším svátkům v roce vztah hlavní protagonisté turné X MAS GALA 2018?

Jiří Brückler: Vánoční svátky jsou pro mě a moje blízké každoroční příležitostí užít si vzájemnou blízkost a možnost setkávat se se svými nejbližšími. V naší široce rozvětvené rodině má sváteční klid a pohoda poněkud netradiční podobu. Všechno je daleko intenzívnější, radostnější, možná i divočejší, ale zároveň ohleduplnější a pozornější. Jako celá rodina se už do běžného bytu nevejdeme a tak se poslední roky potkáváme na horské chatě, kde je mnohem větší pohodlí a prostor užít si jeden druhého. O zábavu máme, díky našim nejmenším dětem postaráno, a na tato setkání pak rádi vzpomínáme po celý nový rok“.

Kateřina Kněžíková: Ač přes shon, kterému se o Vánocích nevyhneme, pro mně tyto svátky znamenají radost v mnoha podobách. Nejen z dárků, ale především ze společně stráveného času, kterého si jako rodina během roku moc neužijeme. A díky dětem se na Vánoční svátky těším o to víc. Děti dávají Vánocům novou či dávno zapomenutou dimenzi a spolu s nimi máme možnost se radovat z obyčejných věcí. A vidět jiskřičky štěstí v jejich očích je nejvíc. Bylo by ideální, kdybychom se mohli v tomto čase pomyslně zastavit, nespěchat a užít si tento nádherný a pokojný čas“.

Štefan Margita: „O mně je známo, že Vánoce odjakživa miluji. Po celý rok sháním dárky, takřka od poloviny listopadu míváme už ustrojený stromeček a vánočně vyzdobený byt i terasy kolem něho. A jen jednou jsme na Vánoce nebyli s Hankou doma. V Dallasu, kde jsem zpíval v tamní opeře, jsme v roce 1997 trávili naše první vánoce mimo domov. Venku bylo 25 stupňů a mně se nepodařilo sehnat stromek. Ale bez jsem si je neuměl představit, tak jsem koupil fíkus a ten ozdobil. To bylo taky poprvé, kdy jsme nejeli s Hankou do Košic za mými rodiči a mými dvěma bratry a jejich rodinami. Letos zažiji vánoční svátky diametrálně odlišné od všech, které jsem doposud zažil. Táta zemřel před deseti lety, máma letos začátkem května. Naštěstí nás vedli k tomu, abychom s bratry drželi pohromadě, navzájem si ctili, respektovali a milovali. Takže do Košic s Hankou letos pojedeme za bratry Jánem a Peterem a jejich rodinami, ale už u toho nebude ani jeden z rodičů. Hanka si před několik lety napsala český text Mé dětské svátky, který přesně vystihuje můj momentální pocit „Cesty domů vedly zdaleka i zblízka/Vzpomínáš, jak tenkrát zrána jiskřil sníh/Moje máma zase v kuchyni si píská/A táta veze domů stromek na saních/Mé dětské svátky ať jsou zpátky na pár chvil“.

Fotograf Jakub Ludvík stihl ještě v samém závěru loňského roku pořídit fotografie hlavních hvězd tohoto vánočního turné v pražském Kostele svatého Šimona a Judy.

Vánoční turné X MAS GALA 2018 se bude konat v následujících městech:
05.12.2018 + 06.12.2018 – Kongresové centrum, Zlín – vstupenky na http://www.filharmonie-zlin.cz/618a-stefan-margita-xmas-gala
09.12.2018 – SONO Centrum, Brno – vstupenky na https://goout.net/cs/listky/xmas-gala-stefan-margita+katerina-knezikova+jiri-bruckler/mrfc/
16.12.2018 – Sál královehradecké Filharmonie, Hradec Králové – vstupenky na http://www.fhk.cz/12/Vstupenky/
18.12.2018 – Obecní dům, Praha – vstupenky na https://www.ticketpro.cz/hudba/klasicka-hudba-operni-arie/2320786-x-mas-gala-2018.html

Štefan Margita se Zlatou deskou Supraphonu za úspěšný prodej CD X MAS (photo Patrik Ratajský)

Štefan Margita – Tichá noc

Kateřina Kněžíková + Štefan Margita – Jeden Bůh

Štefan Margita – Ave Maria (Franz Schubert)

Zdroj: X MAS GALA 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *