Josef Formánek a jeho „parta alkoholiků“ to v Karlových Varech rozjela!

Již 12. července na plátna kin vstupuje nový český film s hvězdným hereckým obsazením a skvělým příběhem podle románové předlohy spisovatele Josefa Formánka o cestě ze závislosti na alkoholu.

V Karlových Varech se sešli tvůrci nového českého filmu Úsměvy smutných mužů. Představili syrovou tragikomedii o osudech čtyř chlapíků bojujících proti závislosti na alkoholu. Josef Formánek a jeho „parta alkoholiků“ v čele s Davidem Švehlíkem a Jaroslavem Duškem upoutali mimořádnou pozornost návštěvníků hotelu Thermal. Živo bylo nejdříve na tiskové konferenci a poté na večírku, kde se připíjelo na zdar tohoto pozoruhodného snímku.

Josef Formánek, Jaroslav Dušek, Lenka Graf, Aleš Graf, Dan Svátek

Na večírku nebyl alkohol zapovězen, po dobu natáčení ale platila tvrdá prohibice. „Natáčeli jsme v autentickém prostředí protialkoholické léčebny s lidmi, kteří se závislostí svádějí tvrdý boj. Ještě před první klapkou jsme si řekli, že i pro nás je alkohol tabu,“ zdůrazňuje režisér a producent filmu Dan Svátek, který ke spolupráci přizval i sopranistku Lenku Graf. Lenka ve svém filmovém debutu ztvárňuje umělkyni, do jejíhož partnerského vztahu vstoupil démon alkoholu zvláště dramaticky. „Osobní zkušenost s alkoholismem naštěstí nemám, nesmírně si ale vážím všech, kteří s alkoholem dokázali úspěšně bojovat. Smekám tedy i před Josefem Formánkem. Zároveň jemu i Danovi Svátkovi děkuji za tuto mimořádnou příležitost,“ prozradila Lenka Graf.

Lenka Graf, František Černý (zpěvák skupiny Čechomor), spisovatel Josef Formánek

Společně s tvůrci posvětili cestu Úsměvům smutných mužů na plátna kin i zástupci generálního partnera, společnosti Centropol. „Jsme ctitelé Formánkových knih, milujeme dobré filmy a náš ústecký kraj, který hraje ve filmu důležitou roli. Nabídnout pomoc filmu, to, byla pro nás jasná výzva,“ svěřuje se Aleš Graf, majitel společnosti, která je předním dodavatelem plynu a elektřiny.

Lenka Graf, František Černý, Josef Formánek, Jaroslav Dušek

Divákům se opojně hořká komedie představí 9. července ve Zlíně, 10. července v Ústí nad Labem a o den později v Praze. Od 12. července se film objeví ve stovkách kin po celé republice.

Zdroj: Film Úsměvy smutných mužů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *