Martin Chodúr přijel na Pustevny podpořit projekt Nezastavitelní, který handicapované vrací ke sportu

Beskydy miluje a neodstěhoval by se z nich ani za nic. V pátek 6. července přijel proto Martin Chodúr v doprovodu přítelkyně Ivony a dvouapůlletého syna Martina na beskydské Pustevny podpořit 21 handicapovaných z projektu Nezastavitelní.

Martin si měl co říct se Stanislavem Fraisem z Brna (photo Jiří Zerzoň)

Všichni, kdo prošli modrou nafukovací Birell bránou a bylo jich na 18.000, přispěli na sportovní pomůcky pro Nezastavitelné. Konkrétně na upravená kola, handbiky a jiné speciální pomůcky. Celkem tak bylo vybráno téměř 90 000 korun. Za každého, kdo bránou prošel, přispěl Birell na konto Nezastavitelným částkou 5 korun.

Křest speciálně upraveného kola pro nezastavitelnou Věru Křenkovou (photo Jiří Zerzoň)

A Martin Chodúr mezi nimi pochopitelně nechyběl. “Jsem rád, že jsem projekt Nezastavitelní přijel podpořit i já. Smyslem tohoto projektu je vracet handicapované lidi zpátky k jejich oblíbenému sportu. A tím vlastně do života”, říká beskydský patriot. “Nejvíce jsem si popovídal se Stanislavem Fraisem z Brna. Snad proto, že má taky blízko k hudbě. Toužil získat tříkolku, aby se mohl udržovat ve formě. A tenhle sen se mu letos na Pustevnách splnil. Do úrazu, který se mu stal loni v únoru, to byl workoholik. Pracoval v zámečnické dílně a během letních divadelních sezon po sedm let pracoval jako šéf techniky slavného rakouského operního festivalu Gars am Kamp. Navíc je amatérským kutilem se vším všudy. Vymýšlí a konstruuje nejrůznější zlepšováky – např. držák kávy na vozík pro handicapované. Všichni handicapovaní, se kterými jsem se na Pustevnách setkal, mne fascinují svou ohromující a doslova dechberoucí vůlí, se kterou čelí osudu a jeho nástrahám”, dodává Martin. Loňské účastnici projektu, Věře Křenkové, pokřtil nové speciálně upravené kolo, které od Nezastavitelných získala, římskokatolický farář Vítězslav Řehulka. A já jsem moc rád, že jsem u toho mohl společně s poslancem a někdejším úspěšným skokanem na lyžích Jakubem Jandou být. Další zastávkou Nezastavitelných bude Birell brána u Vranovské přehrady o víkendu 14. – 15. července. Během letošního léta pak ještě v Českém Švýcarsku, na Sněžce, na Ještědu a v Adršpachu“.

Zdroj: Martin Chodúr 

Jeden myslel na “Martin Chodúr přijel na Pustevny podpořit projekt Nezastavitelní, který handicapované vrací ke sportu

  • 9.7.2018 (06:50)
    Trvalý odkaz

    Martin Chodur je nielen famozny spevák,ale aj skvelý skladatel.A je to aj muž so srdcom na správnom mieste.Teším sa,že so svojou krásnou rodinkou podporil tento bohumilý projekt,Keby som mohla,tiež ho podporím.Verím,že nezastavitelní sa nezastavia a to je dobre.Držím palce tomuto,ale aj všetkým projektom,ktoré pomáhajú handicapovaným ludom a obdivujem ich vnútornú silu a velkú chut poprat sa so svojim osudom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *