Hana Zagorová ukončila nabitou sezónu a odlétla takřka na dva měsíce odpočívat do Malagy

43 koncertů v Čechách, na Moravě a na Slovensku stihla v první polovině letošního roku devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová, která dodnes prodala bezmála 11 milionů desek a je tak nejúspěšnější českou zpěvačkou všech dob.

„Těch koncertů by ale bylo mnohem víc, kdybych nebyla za Štefanem v Londýně a v San Franciscu na jeho báječných premiérách v tamních operních domech“, říká Hanka. „Koncertování a mé publikum mám strašně ráda a patří k mému životu. Na každý koncert se vždycky hrozně těším a je pro mne jedinečný. Ať se odehrává v sálech nebo na letních festivalech. Letos to bylo na festivalech Okoř se šťávou a na Vysočina festu v Jihlavě. Mám ráda lidi, když se baví a smějí a zpívají si se mnou písničky, na které přišli.“.

Hana Zagorová (Okoř se šťávou 02.06.2018) – (photo Renata Veselá

Od roku 1976, tedy rovných 42 let, zpívá Hanka na každém svém koncertě píseň Maluj zase obrázky, kterou pro ni napsal skladatel a textař Pavel Žák. „Kdybych ji neuvedla, publikum by mi to neodpustila. Navíc se mi nikdy neomrzela a pořád ji moc ráda zpívám. Posluchači tuhle písničku přijali bezezbytku za svou a říkají jí odjakživa Hrníčky. Když jsem ji letos v květnu zpívala na koncertě v Říčanech, tak těsně po textu – proč mi někdy nekoupíš třeba polárku – se najednou pod jevištěm, kde tancovali a zpívali diváci, zvedla ruka a podala mi polárkový dort! Představte si, to ještě nikdy nikoho za ta léta nenapadlo! Trochu jsem se zarazila, ale musím uznat, že ta slečna měla výborný nápad. Jen nevím, kde měla po celý koncert polárku schovanou, protože se jí vůbec neroztekla!“ 8. července odletěla Hanka za manželem Štefanem na zaslouženou dovolenou do španělské Malagy, kde už po léta tráví rok co rok prázdniny. „Už teď se těším, jak si budu v Malaze číst mé milované severské detektivky, ochutnávat nejrůznější dobroty, pít dobré víno, starat se o Štefana, A dávat si zmrzlinu, kterou máme během sezony vlastně zakázanou. To bude krása! Během tří týdnů, co jsem byla v červnu za Štefanem v San Franciscu, jsme si udělali výlet do Las Vegas a viděli tam nádherný koncert Roda Stewarta. Měl skvělou kapelu, byl ve skvělé formě a zpíval mé oblíbené písně. Lidi zpívali s ním, nahrnuli se pod jeviště a nikdo přes ně neviděl. 10 prvních řad proto muselo vstát, ale myslím, že to vůbec nikomu nevadilo, protože jeho vystoupení mělo nádhernou a doslova magickou atmosféru. Těch pětasedmdesát minut prostě stálo za to!“, vzpomíná Hanka.

Už teď Hanka ví, že první vystoupení po dovolené bude 24. srpna s Petrem Rezkem a s Boom! Bandem Jiřího Dvořáka na Letní scéně pražského Vyšehradu. Následovat budou koncerty v Čechách a na Moravě (např. 18. listopadu v brněnském SONU) a říjnové turné po Slovensku. A taky 2. prosince Vánoční galakoncert v bratislavské koncertní síni Istropolis. Už teď pak Hanka přemýšlí o programu svého tradičního Vánočního koncertu v pražské Lucerně, který se uskuteční 10. prosince. A už teď je moc zvědavá, jak její věrní posluchači přijmou její zbrusu nové album, které Supraphon vydá na konci září.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *