Karla Heřmánka čeká proměna. Bude z něj Vladimír Menšík!

Chystaná pohádková show Tři oříšky pro Popelku, která bude mít premiéru 12. října v Kongresovém centru v Praze, nabídne i jedno rodinné shledání. Na jednom pódiu se totiž objeví i oba Karlové Heřmánkové. Ačkoliv by se to nabízelo, nezískali role krále a prince. 

Zatímco Karel Heřmánek mladší zdědil roli po Pavlu Trávníčkovi a v pohádkové show na motivy dnes již legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku ztvární roli prince, jeho slavný tatínek zatoužil po jiné roli. Zahraje si totiž Vincka, kterého v originále geniálně ztvárnil Vladimír Menšík.

“Role krále mne tak nezaujala jako Vincek. Nabízí více poloh. Doufám, že i humorných,” prozradil Karel Heřmánek starší. Ten se podle svých slov srovnání s Menšíkem neobává, ale ví, že se mu asi nevyhne. “Byl bych rád, kdyby ten mj Vincek byl možná jiný než Menšíkův, ale stejně dobrý,” přeje si Heřmánek. Ten se s Vladimírem Menšíkem poprvé setkal při natáčení filmu Náš dědek Josef. “Byl to úžasně milý a skromný člověk.  A hlavně s ním byla ohromná sranda.  Byl to geniální bavič, ale také úžasný charakterní herec. Miláček národa. Ale  to všichni vědí. Pana Menšíka, a jeho herectví jsem miloval a obdivoval,” zavzpomínal na Menšíka Heřmánek, který se těší, že si v pohádkové show zahraje se svým synem.

Na spolupráci se svým tatínkem se těší i Karel Heřmánek mladší. “Jsem rád i vzhledem k tomu, že jsem teď poslední dva roky pendloval mezi Českem a USA a na návštěvy doma jsem neměl moc čas. Teď si to vynahradíme. Zkušenost spolu již máme. Hrajeme spolu například v představení Jistě pane premiére, právě v Divadle Bez zábradlí,” prozradil představitel prince s tím, že se o tom, že si v pohádkové show zahraje se svým otcem, dozvěděl až od své maminky.  “Bylo to pro mě velké a milé překvapení. Je super, že se táta po dlouhé době objeví i jinde než na jevišti Divadla Bez zábradlí,” říká Heřmánek mladší.

Toho, stejně jako ostatní představitele prince, čeká nelehký úkol. Bude totiž muset zazpívat hit Karla Gotta Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš. “Muzikály mám rád, ale moc často je nevyhledávám. Spíše mě baví činohra. Ale to neznamená, že bych si muzikál nechtěl vyzkoušet. Bude to pro mě výzva a především ohromná zkušenost. Zpěv mě totiž moc baví. Na DAMU to byl povinný předmět. Doufám tedy, že dostojím všem těm zápočtům,” říká Heřmánek, který prince neztvární poprvé. Dosud to byla ale vždy tragédie.

“Prince jsem si již zahrál v Shakespearově hře Troilus a Kresida. To však nebyla pohádka, nýbrž tragédie. Takže v tomto smyslu to pro mě bude skutečně ten první opravdický pohádkový princ,” prozradil Heřmánek. Ten se stejně jako jeho slavný tatínek srovnávání neobává.

“Jak kdysi řekla moje pedagožka z DAMU Eva Spoustová: každý z nás je originál. Tím pádem určitě vznikne nová originální verze. Těch verzí bude hned několik vzhledem k tomu, že se v roli prince budeme alternovat. A na Pavla Trávníčka se moc těším, bude to pro mě první spolupráce. A jestli mi dá nějaké tipy a fígly na to, jak správně princovat, tak budu jedině rád,” dodal Heřmánek mladší s tím, že pro něj má angažmá právě v této pohádce i jiný význam.

“Byla to samozřejmě jedna z pohádek, na kterých jsem vyrostl. Mám ji tedy úzce spojenou s dětstvím a rodinou. Vždy když ji dávají v televizi, tak si především vzpomenu na svou tetu Danu Vávrovou, která nám odešla před několika lety. Byla to její nejoblíbenější pohádka. Jsem tedy neuvěřitelně rád, že mám možnost si v ní zahrát. Třeba se na mě bude Dana se shora dívat,” uzavřel Karel.

 Foto: show Tři oříšky pro Popelku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *