Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2019

Společnost NIKON pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“. Projekt vznikl v roce 2009 a díky svému úspěchu a oblíbenosti se letos dostává již do 10. ročníku. Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Miloš Nejezchleb – Consumer society
Pavel Šmejkal – Podivná šachovnice

Nikon kalendář se letos nechal inspirovat Karlem Čapkem, který byl nejen český spisovatel, intelektuál, novinář, dramatik, překladatel, ale i amatérský fotograf, proto jsme si pro téma letošního 10. ročníku soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost, vypůjčili jeho motto: „Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky“.

Ivan Svatoš – Nekonečná řeka
Lukáš Ďúran – Flowers

Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 30. 9. 2018 do 23.59 hod.

Ondrej Medveď – Hlavou v oblakoch
Martin Weiss – Zákoutí Šumavy

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou v čele s panem Stanislavem Pokorným, fotografem, členem Asociace profesionálních fotografů ČR a kurátorem Nikon Photo Gallery, bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Nikon Photo Gallery. Dvanáct vítězných fotografií bude zdobit stránky šestého vydání prestižního NIKON KALENDÁŘE 2019, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 ks a bude neprodejný. Autor jediné vítězné fotografie, kterou zvolí odborná porota, obdrží od společnosti NIKON CEE GmbH poukaz na odběr zboží Nikon v hodnotě 50 000 Kč.

Věra Smolíková – Divoká jízda
Lucie Drlíková – Fololow your inner light

Křest desátého vydání kalendáře proběhne na vernisáži výstavy Nikon kalendář 2019 v Praze v Nikon Photo Gallery dne 12. prosince 2018. Nikon v letošním roce podpoří nadaci Národ dětem. Dar společnosti Nikon ve výši 100.000 Kč a výtěžek z dražby fotografií bude věnován na projekt 1000 statečných. Peníze v plné výši poputují na optimalizující studie v oboru dětské onkologie a hematologie. Tyto studie nejvíce pomohly v léčbě dětských pacientů s nádory a leukémií.

Marian Kuric – Rolling Stones
Miroslav Bárta – Woknous

Nadace Národ dětem se po celou dobu své existence od roku 1990, kdy vznikla jako jedna z prvních nadací na území tehdejšího Československa, snaží svými nadačními příspěvky zkvalitnit péči o dětské pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty UK a FN Motol, a to jak nákupem zdravotnické techniky, léků, ale i financováním výzkumu léčby onkologického onemocnění a v neposlední řadě i zlepšením prostředí, ve kterém léčba u dětských pacientů probíhá.

Jaroslav Hora: Bílá Krása – Páv korunkatý
Matěj Třasák – Skyiing in the sky

V minulém ročníku společnost Nikon věnovala při příležitosti 100. výročí založení společnosti Nikon 100 000 Kč centru Arpida a 80 000 Kč se během večera získalo prodejem soutěžních fotografií, které připadly rovněž Arpidě. Získané prostředky byly použity na pobyt u moře pro dětské klienty Arpidy.

Zdroj: www.nikon-kalendar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.