Nejkrásnější pár české opery tráví celé léto v Salcburku

5. června se Kateřině Kněžíkové (36) a Adamovi Plachetkovi narodila druhá dcera Barborka. Hned začátkem července Kateřina s dcerami Adélkou (4) a měsíční Barborkou přijela do Mozartova rodiště, nádherného rakouského města Salcburku. Adam tam totiž zkoušel roli ptáčníka Papagena v Mozartově opeře Kouzelná flétna pro sedm představení na salcburském festivalu, který právem patří mezi nejslavnější a nejlepší svého druhu na světě.

„Na festival v Salzburku jsem se dostal téměř na začátku své kariéry. Tady jsem čerpal uměleckou inspiraci a navazoval kontakty pro další umělecké působení. Návraty sem jsou proto pro mě sentimentální záležitostí. Mám pocit, že se dostávám do věku, kdy bych si mohl pomalu dopřávat letní prázdniny, ale zdejší festival má čestnou výjimku, neboť v prostředí hor a jezer se člověk cítí tak trochu jako na dovolené, i když pracuje“, říká v současnosti jeden z nejžádanějších basbarytonistů na světě. „Je nám všem tady moc dobře. Jen tady za žádnou cenu nezhubnete, i kdybyste to stokrát chtěli. Vynikajícímu jídlu, báječným sladkostem a úžasnému pivu prostě nejde odolat“, dodává.

Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka(archív BVA, photo Ilona Sochorová)

V Salcburku Plachetkovi také oslavili jedno výročí. 21. července uplynulo šest let od jejich svatby. A jak Kateřina zvládá povinnosti maminky? Půvabná sopranistka k tomu s humorem sobě vlastním říká: „Kdo, proboha, vymyslel termín mateřská dovolená? Jedinou společnou věc s dovolenou to má snad to, že se člověk nestihne převlíknout z noční košile…“.

Zatímco Adam zůstane v Salcburku do konce srpna a v září si poprvé zahraje a zazpívá roli Přemysla v novém nastudování Smetanovy opery Libuše v pražském Národním divadle, Kateřina už 21. a 22. srpna povede své známé pěvecké kurzy, tentokrát na Letní hudební akademii v Kroměříži a v rámci projektu MenArt 24. – 26. srpna taktéž v Kroměříži. Na koncertním pódiu se poprvé objeví 1. září na závěrečném koncertě festivalu Za poklady Broumovska a 19. září bude jedním z hostů koncertu Štefana Margity na Nové scéně Zlaté kapličky. Během září pak přijde na trh první společné album Kateřiny a Adama s nejkrásnějšími áriemi a duety z oper Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka Každý jen tu svou…

Svatba 21.07.2012

Foto: archiv Plachetkovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *