Zpěvák Michal Hrůza řádil s Annou K. na střeše pražské Lucerny a po deseti letech tak splnil svůj slib!

Střecha pražské Lucerny se v pondělní večer proměnila v místo splněných slibů. Před deseti lety si totiž zpěvák Michal Hrůza při spolupráci s Annou K. na písničce Ty jsi jako já, kde se oba interpreti poprvé pracovně setkali, přislíbili další společný duet.

Michal Hrůza je autorem titulní písně k filmu Ten, kdo tě miloval podle stejnojmenné knižního bestselleru Marie Poledňákové. A právě Anna K. ho s ním společně nazpívala. Pro Michala je to již několikátá spolupráce s filmovým producentem Adamem Dvořákem (Lidice, Martin a Venuše), který na střeše Lucerny pořizoval i záběry do filmu. Ty – stejně jako film – podléhají jeho střihačskému umu.

Vysoké teploty rozpálené střechy pražské Lucerny donutily filmaře několikrát přesunout termín natáčení klipu. V podvečer natáčecího dne sice teplota lehce klesla, avšak přinesla s sebou i déšť, který by byl pro celou akci nežádoucí. Naštěstí v čase západu slunce, kdy se mělo začít natáčet, byla obloha téměř podle představ tvůrců.

Adam Dvořák k letnímu natáčení dodává: “Jsou to takové paradoxy… Náš film je taková vánoční rodinná detektivka, kterou jsme natáčeli v leckdy třeskutých mrazech v západních Čechách a Krušných horách. Často se natáčelo do brzkých ranních hodin, kdy herci doslova promrzali na kost. Teď točíme klip k titulní písni a máme zase taková vedra, že ani ve večerních hodinách člověk nenajde úlevu.” Atmosféru chladného počasí v klipu navodila kostymérka, která oba protagonisty oblékla do kabátů.

Natáčení probíhalo v podvečer 13. srpna na střeše pražské Lucerny. Singl i videoklip vycházejí oficiálně 31. 8. 2018. Film Ten, kdo tě miloval vstoupí do kin 8. listopadu 2018.

Tvůrčí tým filmu TEN, KDO TĚ MILOVAL
Námět, knižní předloha a spolupráce na scénáři: Marie Poledňáková
Scénář: Jan Pachl
Dramaturg Josef Viewegh
Režie: Jan Pachl
Producent: Adam Dvořák
Hrají: Hynek Čermák, Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Lívia Bielovič, Pavel Řezníček, Kryštof Racek & Viktor Antonio, Lukáš Příkazký, Jitka Smutná, Petra Nesvačilová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Ester Kočičková a další
Kamera: Pavel Berkovič
Střih: Adam Dvořák
Kostýmy: Vladimíra Fomínová
Hudba: Tadeáš Věrčák
Titulní píseň: Michal Hrůza a Anna K

Zdroj: www.tenkdotemiloval.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *