Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Sebevražda jako nejčastější pracovní úraz? Ano, v novém seriálu Stylista!

Artur je nejžádanější stylista v Česku. Perou se o něj všechny módní magazíny a největší hvězdy touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl. On je nicméně toho názoru, že celebrity jsou individua bez vkusu a lidem, kteří jsou náhodou týden slavní, nemá smysl říkat, co si mají vzít na sebe.

Za pár dní je totiž nikdo nepozná a budou zase chodit v teplákách. Takhle nějak si své místo na výsluní českého šoubyznysu představuje. Skutečnost je taková, že místo, aby navrhoval vlastní kolekce, oblíká své klienty do ošklivých šatů, které jsou dílem jiných. A přestože všechny postavy a události nového seriálu Stylista jsou smyšlené, není vyloučeno, že realita českého šoubyznysu je právě taková.

Petr Vaněk coby stylista Artur

Osmidílný komediální seriál internetové televize MALL.TV je nemilosrdným svědectvím o tom, že dělat módu pro Čechy je nevděčná práce, kterou lze zvládat jen s patřičnou dávkou cynismu a nezdolné víry, že jednou se zadařit musí. Zvlášť když je člověk schopen si připustit, že jeho modely nemusí být dobré, zato musí ladit k ponožkám v sandálech. A v této sebereflexi dosahuje Artur mistrovských kvalit, což potvrzuje i jeho představitel Petr Vaněk. „S prostředím, ve kterém se pohybuje, si servítky nebere, a to mě na něm baví. Pro svůj úspěch je schopen udělat cokoli a dopouští se přitom jediné chyby. Vždycky na to jde špatnou cestou,“ charakterizuje svou postavu herec, který si i přes scénářem předepsané nezdary natáčení užil. „Pro mě bylo důležité, že se sešla skvělá parta, protože ta utváří celkový dojem a atmosféru na place, na kterém se pak dobře pracuje. A na Stylistovi byl takhle pohodový každý den.“

Skvělá parta na place i mimo něj

Artur přitom není jediným, komu se i na červeném koberci lepí smůla na paty. Zdárně mu sekunduje jeho manažer Boho v podání Michala Kerna. Ten pracuje ve firmě, jejíž obchodní činnost popsal scenárista seriálu Luděk Staněk jako: „prodej hadrů, ve kterých kdyby si Mareš sednul do svého ferrari, tak ho okamžitě zatknou, že auto ukradl.“ A jednoduché to nemá ani představitelka hlavní ženské role Petra Nesvačilová. Jako reportérka pořadu o celebritách Dee je odsouzena se do smrti ptát Evy Decastelo, jakého má psa a jakou používá zubní pastu. Velmi záhy však pochopí, že kýženého výsledku lze dosáhnout s minimální snahou a při zachování maximálního stylu. A svého zjištění se hodlá držet. Seriálovou čtveřici doplňuje Olo, nová slovenská krev českého módního průmyslu ztvárněná Andrejem Polákem.

Pod druhou hranou novinkou MALL.TV je podepsán bývalý šéfredaktor lifestylových médií a scenárista Luděk Staněk, režíroval ji Jakub Machala, loňský vítěz Ceny Anděl v kategorii Videoklip roku (Bára Poláková – Po válce), a producentsky zaštítil Milan Kuchynka. Nová internetová televize ji stejně jako již dříve ohlášený sitcom Hra uvede na podzim letošního roku.

Stylista
Počet a stopáž epizod: 8 x 11 min
Premiéra: říjen 2018
Režie: Jakub Machala
Scénář: Luděk Staněk
Dramaturg: Karel Spěšný
Kamera: Václav Fronk, Michal Bouška
Hudba: Jan Čtvrtník
Hrají: Petr Vaněk, Petra Nesvačilová, Michal Kern, Andrej Polák, Jana Plodková, Barbara Nesvadbová a další
Producent: Milan Kuchynka, Daniel Brogyányi, Kateřina Buzková
Střih: Davil Lorenz, Lucie Plaširybová, Martin Šlégr
Zvuk: Jan Rádr, Jiří Čupr, Josef Mašek, Jakub Johánek
Výprava: Petr Mazura, Lukáš Karásek
Masky: Barbora Černá, Jiřina Vlková
Kostýmy: Kateřina Papežová

Zdroj: TV Mall

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *