Škola se blíží. Víme, jak přehledně vybavit školní penál. Od první třídy až po střední

Kuličková pera, rollery, linery, plnicí pera. Vybrat pro děti školou povinné nejvhodnější psací potřebu se může zdát jako pěkný oříšek. Jiné pero potřebuje prvňáček teprve začínající se psaním, mladá slečna toužící po barevně a krasopisně napsaných poznámkách či student střední školy. Japonský výrobce psacích potřeb Pilot pro vás proto nachystal přehled, čím vybavit penál školáka každého věku a usnadnit mu tak návrat do školy.

První stupeň základní školy

Při nástupu do první třídy má na volbu psací pomůcky největší vliv  učitel a rodič. Mezi nejdůležitější aspekty pro výběr prvního pera se řadí správná hmotnost, šířka stopy a tloušťka pera v místě držení, ale i ergonomický úchop.

Ergonomický úchop intuitivně navádí, aby dítě pero drželo správně. Ruka tak zůstává lehká a uvolněná a dítě může psát bez únavy a v krajním případě i bolesti ruky.

Šířku stopy volíme také silnější. Budou hezky vidět všechny kličky a dítě nebude mít potřebu na pero tlačit.

Tloušťku pera volíme spíše silnější, aby se pohodlně vešlo do ruky a dítě zbytečně při psaní netisklo prsty příliš silně k sobě.

Hmotnost pera rozhoduje, jak rychle se ruka unaví. Nejkrásnější výtvory v písance vzniknou, když je ruka uvolněná a lehká, proto je dobré prvňáčkům dopřát pero co možná nejlehčí.

Opravitelnost, tedy možnost napsaný text vygumovat, je nejlepší konzultovat s učitelem. Vygumovat chybu je fajn, sešit tak není plný škrtanců. Na druhou stranu, pokud má dítko nějaký problém s učením nebo se psaním, není možné písmo, resp. chyby analyzovat.

Výměna náplní prvňáka naučí ekologickým zásadám a hospodaření s penězi. Pokud si dítě už na nějaké pero zvyklo, proč mu ho brát.

Jednoznačným hitem a fenoménem posledních 10 let mezi školáky jsou gumovací pera FriXion. Napsaný text lze vygumovat a znovu přepsat na stejném místě tolikrát, kolikrát chcete. Už žádné zmizíky, žádná další pera na přepisování.

Pero Pilot FriXion Ball má ergonomický tvar s gumovou rukojetí pro lepší kontrolu a velmi jemný gelový inkoust pro lepší komfort psaní. Také FriXion Clicker nabízí ergonomický design s úchopovou zónou pro perfektní držení a jednoduše vyměnitelné náplně s hladkým a plynule proudícím gelovým inkoustem.

V prodeji je aktuálně také limitovaná novinka od známého britského popového zpěváka Mika. Jde o speciální edici 18 per Pilot FriXion. Klasické produkty, jak je znáte, dostaly nový „kabát“. Jsou pestrobarevné, kreativní, výbušné, zářivé.

Druhý stupeň a střední škola

Starší děti na druhém stupni již v psaném textu nechybují tak často. Jejich prioritou jsou spíše design a trendy. Dívky navíc milují barvy a touží po krasopisně napsaných zápiscích i barevných nadpisech. Ty jim nevědomky pomáhají se snadnějším zapamatováním.

Zářivé zvýrazňovače Pilot Spotliter mají hroty vyrobené z odolných polyesterových vláken a zvládnou tak zvýraznit velké množství stránek bez změny tvaru hrotu. Široká škála odstínů gumovacích fixů FriXion Colors s kulatým vláknovým hrotem zase umožňuje zdůraznit téměř každý nadpis v sešitu jinou barvou.

Podtrhávání a barevné výpisky ale nejsou jen doménou dívek. S barevně vyznačenými tématy jde učení snáz. Kromě zvýrazňovačů či barevných fixů Pilot nabízí i samotná pera s různobarevnou stopou. U per Pilot FriXion je na výběr z 10 odstínů. Širokou barevnou škálu nabízí také Pilot Acroball či gelový roller Pilot G-2, kde najdeme dokonce 16 jasných a sytých barev.

Kuličkové pero Pilot Acroball se pyšní ergonomickou rukojetí, díky které při psaní padne skvěle do ruky. Hrot osazený kuličkou z karbidu wolframu má dlouhou životnost a je vysoce odolný vůči deformacím a opotřebení.

Pilot G-2 je gelový roller kombinující moderní technologii a design. Díky své ergonomicky tvarované rukojeti se velmi snadno a pohodlně drží. Gelový inkoust lehce a hladce klouže po papíře. Příjemným bonusem je již výše zmíněná paleta barev. Protože se značka Pilot zavázala k intenzivní ochraně životního prostředí, nabízí cca 90 % per s vyměnitelnými náplněmi, které jsou hospodárnější a k životnímu prostředí ohleduplnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *