Populární Jitka Molavcová si plní sny. Má vlastní recitál, bude zpívat šansony!

Proslulá zpěvačka a herečka Jitka Molavcová, jež se do povědomí posluchačů a diváků vryla mnoha hity, filmovými i pohádkovými rolemi a především působením v divadle Semafor, se poprvé ve své profesní dráze představuje s vlastním recitálovým projektem.

„Splnila jsem si dávný sen“, prozrazuje sympatická zpěvačka a dodává, že ji na turné doprovází skvělý klavírista Petr Ožana. „Věci jsou, jak mají být… V době, kdy jsem o svém recitálu začala pracovat, se mi ozval Petr Ožana s tím, zda bych si s ním nechtěla zazpívat. Ví, že mám ráda šansony, poezii a humor… Moc ráda jsem na jeho nabídku kývla a rovnou mu řekla o tom, co chystám! Teď už máme za sebou již několik měst a jsem velmi spokojená s tím, jak publikum můj komorní recitál přijalo“, neskrývá radost Jitka Molavcová, jejíž turné je teprve v začátcích, a tak se do šansonů v jejím podání můžete ještě zaposlouchat v těchto městech:

22. 8. Jablonec /divadlo/ – 19 hod
1. 9. Karlštejn – 19 hod
22. 9. Prostějov /klub DUHA/ – 19 hod
30. 9. Praha, Malostranská beseda – 15.30 hod
1. 11. Sedlčany /komorní sál/ – 19.30 hod
6. 11.  Karlovy Vary, Thermal /komorní sál/ – 19.00 hod
26. 11. Česky Krumlov, Koncertní sál ZUŠ – 18.00 hod

Co možná o Jitce Molavcové nevíte…
Herečka, zpěvačka, absolventka grafické školy, instrumentalistka /např. kytara, saxofon, zpívá a recituje v latině, francouzštině, němčině, galštině – hraje na středověké hudební nástroje /psalterium, kantele, trumšajt, loutna, lyra/. Je činná též literárně v oblasti tvorby pro děti. Její pohádky se dostaly do výběru Nejkrásnější české pohádky historie. Vystupovala na desítkách koncertů v USA, KANADĚ, AUSTRÁLII a EVROPĚ. Vyhrála celostátní pěveckou soutěž TALENT 70. Od téhož roku působí v divadle SEMAFOR jako nezaměnitelná partnerka Jiřího Suchého. Spolupracuje s televizí, rozhlasem a filmem, natočila více než stovku gramofonových snímků. V r. 1989 získala cenu za žen. výkon ve filmu ,,Jak je důležité míti Melicharovou. V r. 1990 byla poctěna cenou V. Buriana – jako nejlepší komička roku… Nastudovala zajímavé, náročné projekty čerpající především z kulturního bohatství středověku; sem patří i vynikající výkon v roli Smrti v disputaci Jana ze Žatce Oráč a smrt. Za tuto roli byla navržena na cenu Thalie. Účinkovala též v hlavní dramatické roli melodramu J.A. Bendy ,,Ariadna na Naxu“ s filharmonií pod vedením Jaroslava Krčka.

Uznání získala i spoluprací s Janáčkovým kvartetem na hudebně literárním projektu Důvěrné listy Leoše Janáčka. V roce 1997 byla oceněna za uměleckou tvůrčí činnost Cennou MASARYKOVY AKADEMIE UMĚNÍ.

­Proslulé se stalo její účinkování v hlavní roli Hello, Dolly ! v divadle Karlíně. Za tuto roli byla oceněna cenou Thalie. Pro Národní divadlo v Praze nastudovala pod vedením režiséra Miloše Formana roli ,,Tety z Liverpoolu“ v jazzové opeře Dobře placená procházka. Je výraznou hereckou osobností se smyslem pro komediální projev.

V r. 2012 byla navržena do širší nominace na cenu THALIE za roli Žanety Borské v představení divadla Semafor HODINY JDOU POZPÁTKU. V roce 2013 byla vyznamenána za tvůrčí přínos pro děti a mládež na mezinárodním filmovém festivalu ve Zlíně.

Více informací zde: http://www.jitkamolavcova.cz/

Zdroj: Helena Váňová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *