Festival Barevná devítka: Kromě zemí ze všech koutů světa představí také kraje České republiky

Už počtrnácté v řadě se v parku Podviní koná festival vonící cizokrajným jídlem, hýřící sytými barvami a znějící různorodými rytmy z celého světa. Kromě zemí z celého světa představí Barevná devítka také tradice krajů České republiky. Festival proběhne v sobotu 1. září, vstup je zdarma. Přijďte ochutnat Kongo nebo Arménii, poslechnout si Persii či Mongolsko, zatančit si v rytmu Afriky nebo si pořídit suvenýry z Indie!

Barevnou devítku letos tvoří Etnofest a Celé Česko na devítce
V letošním roce se festival skládá ze dvou částí, z Etnofestu a Celého Česka na devítce. Etnofest vám připomene zážitky z cestování, nebo vás naopak naláká na cesty nové. Akce s jedinečnou atmosférou vám představí země ze všech koutů světa. Poznáte tradice, zvyky, pochoutky nebo tanec, hudbu či například šperky a kosmetiku cizinců, kteří u nás dlouhodobě žijí. Celé Česko na devítce vám naopak představí tradice, zvyky a dobroty jednotlivých krajů naší země.

V Podviní to ožije na třech pódiích
Barevná devítka nabídne program celkem na třech pódiích. Hlavní pódium Etnofestu dá prostor především tanečním a hudebním vystoupením souborů z celého světa. Těšte se například na Shahab Tolouie Band, kteří spojují flamenco a klasickou perskou hudbu nebo skupinu TiDiTade, která se specializuje na západoafrickou hudbu s tancem. Chybět nebude ani tradiční romský čardáš v podání Bachtale Apsa v čele se známým Mário Bihárim, který se tak na akci po roce vrátí. Zabaví vás také hypnotizující hrdelní zpěv z Mongolska. O závěrečné vystoupení se postará oblíbená česká kapela The Tap Tap.

Horní pódium Etnofestu se zaměřuje především na workshopy pro návštěvníky. Můžete se tak naučit bubnovat v africkém rytmu nebo tančit salsu či bollywoodské tance. Pódium bude hostit i představení Cigáni jdou do nebe nebo Wing Chun Kung Fu. Pódium Celého Česka na devítce bude patřit ryze českým, moravským či slezským souborům, které přijedou ze všech částí republiky. Zahraje například Cimbálová muzika Michala Horsáka, Pražský pouťový orchestr nebo kapela Appendixie.


Festivalem ožije také prostor parku

Jako tomu bylo i v loňských letech, i letos se Barevná devítka zaplní voňavými specialitami z celého světa. Pochutnáte si například na dobrotách z Keni, Arménie, Francie, Rumunska, Portugalska, Kuby, Rakouska, Konga, Pákistánu, Libanonu, Mexika, Slovenska, Belgie, Afghánistánu, Súdánu a v neposlední řadě i z různých částí České republiky. Na vašem talíři se tak mohou objevit speciality například z Libereckého či Středočeského kraje nebo z Moravy.

Při nákupu suvenýrů si vyberete třeba z indické a pákistánské kosmetiky, africké bižuterie, mexických šperků nebo z výrobků Latinské Ameriky. České kraje budou prezentovat například medovina z Plzeňska, medové perníčky z Liberecka nebo marmelády z Českého ráje. Barevná devítka nabídne i bohatý program pro děti. Na místě pro ně bude spousta soutěží nebo uměleckých dílen, kde se zabaví i jejich rodiče.

Nově bude v areálu chillout zóna, kde si nejen odpočinete, ale můžete si poslechnout i některou z cestovatelských přednášek nebo se zapojit do diskuzí. O zážitky ze svých cest se tu podělí například známý dobrodruh a režisér Rudolf Havlík.

Čtrnáctý ročník Barevné devítky se koná v sobotu 1. září od 11:30 hodin, vstup je zdarma. Pořadatelem akce je MČ Praha 9.

Zdroj: www.barevnadevitka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.