V liberecké iQLANDII otestuje vaše znalosti nový robot!

Nastartujte mozkové závity a vypravte se do libereckého science centra iQLANDIA. Čeká vás tu nový exponát – robot ENGEL e-pic, který otestuje vaše znalosti prostřednictvím zajímavého kvízu.

„Jedná se o průmyslového robota s lineárními a kinematickými osami, který je využíván zejména v plastikářském průmyslu, a to pro odebírání a odkládání hotových výlisků ze vstřikovací formy. Tento robot byl speciálně upraven pro komunikaci se zařízením Simatic, kde je kvíz uložen. Program zařízení je tak několikanásobně složitější než standardní programy, se kterými robot pracuje v běžném průmyslovém provozu,“ říká Lubomír Jiruše, zástupce ředitele iQLANDIE.

Kromě této novinky se v iQLANDII můžete těšit na čtyři sta dalších interaktivních exponátů. Absolvujete tu například kosmonautický výcviky, zjistíte, jak vypadá nekonečný prostor, okusíte sílu vichřice a zemětřesení nebo navštívíte věhlasný Amesův pokoj. Navíc tu můžete zkouknout akční Science show plnou ohňů, blesků a kouře.

ČT Déčko oslaví narozeniny v iQLANDII
Jestli budete mít čas, pak dorazte do iQLANDIE v sobotu 1. září 2018, to tu totiž oslaví 5. narozeniny ČT Déčko. Těšit se můžete na zpravodajský workshop Planety YÓ, kouzelnickou show, výtvarnou dílnu nebo třeba tancování s moderátory pořadu Tance z pohádkového rance. Navíc jsou tu pro vás nachystaná stanoviště, kde si zkusíte proběhnout Möbiovu prolézačku či nakreslit obrázek na Vodní stěnu. Moderování celého dne se ujmou Tereza Causidisová, Matouš Zah a Tomáš Kyselka z Planety YÓ! V tento den platí 55% sleva na vstupném.

Zdroj: www.iQLANDIA.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *