Víte, jak dětem dopřát kroužky a dodržet přitom rodinný rozpočet?

Prázdniny jsou pryč a Sokol, „lidušky“, domy dětí a mládeže, skaut i sportovní kluby už zase ožívají. Kdo chce ulovit místo pro své dítě a vyhnout se vyšším cenám od soukromých firem, musí si pospíšit.

Průzkumy ukazují, že Češi nejsou připraveni za koníčky svých ratolestí nějak výrazně utrácet. „Většina rodičů tyto náklady poměrně pečlivě zvažuje. Do 500 korun měsíčně za jedno dítě se vejde 42 procent rodičů, zhruba třetina jich zaplatí částku v rozmezí 500 až 1000 korun a čtvrtina nad 1000 korun. Platí také, že na venkově vydávají lidé za dětské kroužky méně peněz než ve městech,“ komentuje Monika Buřičová z Poštovní spořitelny výsledky jejich nedávného průzkumu.

Levnější varianty kroužků nabízí například více než tři stovky domů dětí a mládeže, které jsou státem podporované a pro většinu rodin tak i finančně dostupnější. Je ale třeba si pospíšit – řada nabízených kroužků je totiž plná hned během prvních školních dnů. „Zájem čekáme především o sportovní a taneční kroužky, trvale vzrůstá zájem o technické aktivity či robotiku, ale renesanci zaznamenáváme i u některých výtvarných a multimediálně zaměřených kroužků,“ říká ředitel Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy Libor Bezděk.

Široké spektrum aktivit za rozumnou cenu představuje také tradiční Sokol, který drží krok s dobou a vedle tradičnějších sportů nabízí například i capoeru, break dance, musherství, šerm či frisbee. Mezi dostupnější záliby patří i stále oblíbenější skauting, který se navíc mnohdy stane životním stylem. Členství dítěte ve skautu vyjde rodiče v průměru na 600 korun měsíčně. Příjemným bonusem je i trávení času v přírodě.

Zdroj: Poštovní spořitelna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *