Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Největší hvězdy FLAMENCO – David Coria, Ana Morales poprvé v ČR!

Největší světové hvězdy flamenca – David Coria, Ana Morales se letos poprvé představí v České republice. Diváci a milovníci tohoto žhavého tance si je užijí na třech místech, v Brně, Praze a Hradci Královém. S kytarovým doprovodem předního španělského skladatele a hudebníka můžete zažít ohromující zážitek. Nepůjde jen o “obyčejné taneční představení”, ale o formu s názvem “Pallabra Y Gesto, což je v českém překladu Slovo a gesto

Komunikace je životně důležitá pro každého člověka. A právě z tohoto předpokladu vychází představení “Palabra y gesto”, které rozvíjí základní linie tohoto konceptu.

„Jedná se o představení bez dějové osy vychází z konverzace mezi zpěvem (slovem) a tancem (gestem), a to v rámci společného jazyka: flamenca. Někdy se tak děje s laskavostí, pomalu a mírně, jindy zas vášnivě a se žhavou zběsilostí, ale vždy ve vazbě na tuto jedinečnou a přetrvávající potřebu člověka : potřebu komunikovat,” říkají svorně ty největší hvězdy flamenco David Coria a Ana Morales. Oba patřím mezi světové špičky tohoto žhavého tance.

Tato dvojice s hudebním kytarovým doprovodem vystoupí 8. prosince v brněnském KD Semilaso, 10. prosince v pražském Divadle Broadwayi a 11. prosince v Kongresovém centru Aldis Hradci Královém.

Vizitky umělců:

Ana Morales se narodila v roce 1982 v Barceloně, kde také začala studovat tanec na konzervatoři. Její otec pocházel ze Sevilly a matka z Melilly. Jejími profesory byli mj. Rafael Campallo, Alejandro Granados, Juana Amaya, Eva la Yerbabuena, Isabel Bayón a Andrés Marín. Profesní debut Any Moralesové se uskutečnil v rámci divadla “Teatro de La Maestranza” na bienále v Seville v roce 2000 s představením „Puntales“ pod vedením Antonia “El Pipa”. V r. 2001 se pak stala členkou souboru CAD. Jako tanečnice spolupracovala na filmu “Iberia” režiséra Carlose Saury a vystupovala ve filmu Skandální (“Por qué se frotan las patitas?”) režiséra Álvaro Bejinese. Rovněž také působila v rámci souboru Javiera Latorre v představení “Triana” uváděného na festivalu v Jerez de la Frontera (Cádiz) a v souboru Andrése Marína v “Asimetrías“. Před deseti lety V ystupovala v představení flamenca “Kahlo Caló” Amadora Rojase, které se hrálo v divadle Teatro Villamarta v Jerez de la Frontera a které bylo inspirováno životem a dílem univerzální mexické malířky Fridy Kahlo. V tomto divadle také působila jako sólistka v představení Prošlý čas „Tiempo Pasado”, které řídil Juan Dolores Caballero “El Chino”.

V roce 2010 uvedla svoji vlastní produkci: Od sandálů k podpatkům (“De Sandalia a Tacón”), a to v Sala Compañía v rámci programu Festivalu flamenca v Jerez de la Frontera (Cádiz) a také se účastnila XII. mezinárodního hudebního festivalu v Bogotě, a to v rámci představení Současné flamenco („Flamenco Actual”), které bylo uvedeno i na XVI. bienále flamenca v Sevillě…Letos získala cenu scénického umění (“Premio Lorca de las Artes Escénicas) jako nejlepší ženská interpretka tance flamenco za představení Ztracené kroky (“Los pasos perdidos”), které zároveň získalo cenu za nejlepší představení. 22. února 2016 se poprvé objevila s vlastním představením v divadle “Teatro Villamarta”, a to v rámci svého programu Ztracené kroky (“Los pasos perdidos”), ke kterému si jako přizvala umělce Davida Coriu. Toto představení mělo u veřejnosti i v tisku velký ohlas.

David Coria

David Coria se narodil se v Seville v roce1983. Učil se u mistrů svého oboru jako Paco Fabra, Lola Mesa, Aurora Bosh, José Granero, Juana Amaya, Aída Gómez, José Antonio, Carlos Robles, Ana María Bueno, Eva La Yerbabuena, Belén Fernández atd. a studoval na Taneční konzervatoři v Seville (Conservatorio Profesional de Danza de Sevilla), kde pokračoval ve studiu flamenca a španělského tance. V roce 1998 byl vybrán za člena souboru “Taller Flamenco” při Compañía Andaluza de Danza, který řídil José Antonio. V roce 1999 vystupoval v představení “Puntales” Antonia “el Pipa”, kde působili umělci jako Juana “la del Pipa”, Milagros Mengíbar a María del Mar Moreno. V roce 2000 se stal členem souboru Aídy Gómezové a následně vystupoval i ve filmu “Salomé”, který režíroval Carlos Saura. V r. 2001 byl vybrán do Španělského národního baletu (Ballet Nacional de España), který řídila Elvira Andrés a později José Antonio; zde působil v rámci úžasných choreografií jako např. “Medea” od José Granera, “Danza y Tronío” od Marienmy, “Fuenteovejuna” od Antonio Gadese, “Concierto de Aranjuez” od Pilar Lópezové, atd. a vystupoval rovněž jako sólista mj. v “Ilusiones F.M.” od Maríi Pagèsové, “La Leyenda” a “Café de Chinitas” od José Antonia. Také spolupracoval se soubory “Dos por medio” Estévez & Paños, Cía. Rubén Olmo, v souboru tance flamenco Rocío Moliny a pracoval jako choreograf a tanečník v souboru Rafaely Carrasco v představení “150 gramos de pensamientos”, “Con la música a otra parte” a “Vamos al tiroteo”, které bylo vyhodnoceno na Sevillském bienále (Bienal de Sevilla) v roce 2008 jako představení  s nejlepší choreografií festivalu.

Působil jako hostující profesor Vyšší taneční konzervatoři Maríi de Avíla v Madridu (Conservatorio Superior de Danza de Madrid “María de Ávila”) i jako choreograf pozvaný souborem “La Real”, který je přidružen ke Královské taneční konzervatoři v Madridu (Real Conservatorio Profesional de Danza de Madrid “Marienma”). Před osmi lety byl dokonce vybrán německým odborným časopisem Tanz za “nejlepšího tanečníka roku” a v květnu 2016 získal cenu Andaluské akademie scénických umění jako nejlepší mužský interpret tance flamenco. V roce 2013 byl jmenován tanečníkem a choreografem v Andaluském baletu flamengo (Ballet Flamenco de Andalucía) pod řízením Rafaely Carrasco.

Jesús Torres se narodil se v roce 1965 v Baracaldo (Vizcaya) jako syn přistěhovalců ze Sevilly. Vzdělával se prakticky jako samouk a již ve věku se projevila jeho zvědavost vůči kytaře. Flamenkový kytarista a skladatel, který se profiloval v oborech: kytara jako doprovod k tanci, zpěvu a sólová kytara. V 80. letech se přestěhoval do Madridu, kde se zaměřil na hru na kytaru jako doprovod k tanci a již od této doby doprovázel na kytaru věhlasné flamenkové soubory a význačné umělce jako např. Mario Maya, Antonio Gades, José Greco, Rosa Durán, Mª Rosa, Merche Esmeralda, Paco Romero, Tomás de Madrid, Sara Lezana, Paco Peña, Javier la Torre, Belén Maya, Israel Galván, Andrés Marín, Rocío Molina, Rafael Campallo, Rafaela Carrasco a Isabel Bayón. Skládal hudbu pro produkci v rámci různých choreografií a tanečních souborů, z nichž mj. vynikal svým složením a hudební režií Andaluský taneční soubor (“Compañía Andaluza de Danza”) pod vedením Maria Maya a Andaluský balet (“ Ballet Andaluz”) pod vedením Rafaely Carrasco. Je třeba zmínit     i poslední produkce BNE pod vedením Antonia Najarro.

Jako sólista se prosadil na nahrávce s titulem Severní vítr (“Viento del Norte”), kde prokázal svoji skladatelskou tvořivost. Je profesorem v oboru flamenková kytara na Vyšší hudební konzervatoři Rafaela Orozco (“Conservatorio Superior de Música Rafael Orozco” – CSDMA) v Córdobě. V součanosti působí jako doprovodný kytarista a profesor hudební teorie ve flamencu na CSDMA. Má nesmírně velké zkušenosti z oblasti hudby získané za dobu více než tří desetiletí svého profesionálního působení.

Vstupenky na všechna tři místa, kde se představení uskuteční, si lze objednat ve všech běžných předprodejních sítích, především pak na: https://www.ticketportal.cz/Event/FLAMENCO_David_Coria_Ana_Morales

Foto: royalwedding.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *