Při úklidu v malých domácnostech vsaďte na skladnější pomocníky

Nezáleží, jestli žijete v paneláku nebo ve vlastním domě, mop, kbelík, vysavač a další nezbytnosti potřebujete všude. V rozlehlejších domech najdete často malý kumbál, kde v pohodě ukryjete vícero věcí i těch prostornějších. V malých bytech, kde bývají boje o každý volný metr, to tak jednoduché není. Při výběru a nákupu uklízecích prostředků tak řešíme nejen to, jestli je poměr cena a výkon optimální, ale i zda je máme doma vůbec kam dát. Které výrobky splňují všechny aspekty a nezaberou zbytečně moc místa?

Bezdrátový vysavač, který složíte
Obrovský vysavač, který zabere půl skříně, může být sice extra výkonný, ale pokud kvůli němu máte zbytek věcí schovaný všude po bytě, je to nepraktické. Na trhu však najdete i drobnější nebo sklopné vysavače, které se dají zmenšit na polovinu při zachování dostatečného výkonu. Například nový bezdrátový vysavač Regulus PowerVac 2v1 od Leifheitu je tak skladný, že ho můžete pohodlně umístit tam, kde bude vždy po ruce. Při složení má totiž na výšku jen 58 cm. Šikovný je i pří úklidu. Spojuje tyčový a oddělitelný ruční vysavač včetně několika nástavců, s nimiž se dostanete i na těžko dostupná místa.

 Leifheit: bezdrátový vysavač Regulus PowerVac 2v1 se dá složit. Zabere pak na výšku jen 58 cm. Cena od 4 490 Kč. www.leifheit.online.cz

 Jedna tyč, více nástavců
Můžete doma složitě skladovat mop s násadou, různé prachovky, stěrky na okna anebo využít univerzálních systémů. Ty jsou nedocenitelné, pokud bojujete s nedostatkem úložného prostoru v domácnosti a už takto stěží zavřete skříně. Jedním z nich je například CLICK systém od Leifheitu. Na jedné a té samé tyči totiž můžete střídat násady podle toho, jakou domácí činnost zrovna děláte. To vám ušetří nejen spoustu místa, ale i času.

Při umývání oken můžete přicvaknout mop na skleněné povrchy a následně jej vyměnit za gumovou stěrku. Dobrou službu udělá i při utírání prachu a vymetání pavučin na stropě. Teleskopická tyč vám totiž prodlouží ruku o pár metrů a umožní dostat se bez větší námahy i na místa, kam byste normálně potřebovali židli nebo i skládací schody. Všechny násadky i mopy z mikrovlákna, které vyperete na 60°, pak se složenou tyčí můžete uskladnit ve skříni nebo ve kbelíku tak, aby bylo vše lehce dostupné na další úklid.

Tyče různých délek a provedení na CLICK systém najdete na https://www.leifheit-online.cz/ od 139 Kč + cena nástavce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *