Opereta Veselá vdova bude v Karlíně plná překvapení. Zazáří v ní i Dalibor Gondík!

Milovníci klasické operety mohou jásat. Jedna z nejslavnějších, Veselá vdova Franze Lehára, se vrátí na prkna Hudebního divadla Karlín. A to už v lednu 2019! V koprodukci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni ji nyní začne zkoušet režisér a ředitel plzeňské scény Martin Otava. 

Pavla Břínková hrála dříve i dvě hlavní ženské role – Hanu Glawari a Valencii.

Píseň o Vilje, o Maximovi, anebo slavný septet Ženy, ženy – melodie, které od premiéry v roce 1905 nezestárly. To všechno zazní v operetě, jejíž inscenační tým slibuje velkou výpravu a honosné kostýmy inspirované obdobím art deco. Hlavní roli bude hrát kombinace černé a zlaté. Nová inscenace nabídne i zajímavé obsazení – kromě stálic, které mají s operetou velké zkušenosti, jako jsou Pavla Břínková a Jan Ježek, se tu objeví operní a muzikáloví pěvci i činoherci. Poprvé se tak v operetě objeví herec a moderátor Dalibor Gondík. “Když mi Martin Otava roli nabídl, řekl jsem: No já jsem opravdu typický opereťák! Naštěstí mi řekl, že jsou tu i činoherní role,” svěřil herec, který si tu zahraje sluhu Njeguše.

Režisér, dirigent a část obsazení.

Inscenace v režii Martina Otavy a pod taktovkou dirigenta Norberta Baxy bude mít premiéru 24. ledna 2019 na scéně Hudebního divadla Karlín, 2. února 2019 se opereta představí poprvé v Plzni. V hlavních rolích diváci uvidí mimo jiné Lívii Obručník Vénosovou, Pavlu Břínkovou, Michaelu Noskovou, Vlastimila Zavřela, Jana Ježka, Aleše Brisceina, Romana Hozu či Dalibora Gondíka.

Foto Jaroslav HAUER

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.