Pravnučka Vlasty Buriana navštívila hotel v Tatrách, kde král komiků často pobýval. Podobu se slavným český komikem jí nikdo neodpáře!

Saský korunní princ Fridrich August, Eduard Beneš, britský premiér Harold Wilson, Fidel Castro nebo Emil Zátopek a Vlasta Burian – to jsou významné osobnosti, které v minulosti opakovaně navštěvovali secesní hotel Grandhotel Starý Smokovec ve Vysokých Tatrách. Nyní sem zavítala pravnučka Vlasty Buriana, aby pokřtila apartmán pojmenovaný po českém komikovi.

Hotel pochází z roku 1904 a od začátku byl kategorizovaný jako snobský. Dovolit si jej mohla jen finančně a společensky nejsilnější vrstva. Od třicátých do padesátých let tu mnohokrát přenocoval i český král komiků Vlasta Burian.

Reopening GrandHotel Starý Smokovec, Vysoké Tatry, 20.9.2018
Reopening GrandHotel Starý Smokovec, Vysoké Tatry, 20.9.2018

Nyní po sedmdesáti letech přijela do hotelu jeho pravnučka Monika Kristl, aby pokřtila apartmán pojmenovaný po jejím předkovi. „Praděda byl náročný host. Potrpěl si na dobrou kuchyni i služby. To všechno tu našel a vždy odjížděl spokojený a oddychnutý,“ řekla při křtu pravnučka Monika, která sama zůstala věrná rodinné tradici a také pracuje u filmu jako producentka.

Reopening GrandHotel Starý Smokovec, Vysoké Tatry, 20.9.2018

„Jsem ráda, že si vedení hotelu takto vzpomnělo na pradědečka, který kromě herectví miloval také sport, čepované pivo a Tatry,“ dodala Monika. Nově zrekonstruovaný luxusní apartmán je v Grandhotelu Starý Smokovec k pronajmutí od 170 eur se snídaní za noc. Kromě Vlasty Buriana tu má svůj apartmán také česká sportovní legenda Emil Zátopek nebo slovenská herečka Emília Vašáryová.

Foto: Grandhotel Starý Smokovec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.