Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Jaká je vizitka každého muže? Správný společenský oblek!

V sobotu 13. října oslavuje svůj mezinárodní den oděv, který vlastní každý pravý gentleman – oblek. Mezinárodní den obleků u nás není příliš známý, v zahraničí je daleko populárnější. Pokud si tento den budete chtít připomenout i vy, jednoduše vyrazte v obleku. Plesová sezóna, která se v tomto období pomalu rozjíždí je pro Čechy naprosto typická a oblek k ní neodmyslitelně patří. Co ale dělat, když se vám do ruky dostane pozvánka na zajímavou akci, která obsahuje položku „Dress Code“? Správným oděvem, který je na pozvánce uveden, vyjadřujeme hostiteli úctu. Čtěte dále a my Vám odpovíme na všechny otázky nebo se nechte inspirovat širokou nabídkou pánských obleků ve Fashion Arena Prague Outletu a pořiďte si ten správný, ve kterém zazáříte.

Budeme-li se bavit o oblecích, musíme začít jejich střihy. Ty dávají oděvu tvar a určují styl a celkový dojem, který při pohledu na oblečenou postavu máte. Hovoříme-li o postavách, správným výběrem můžete schovat nějaké ty nedostatky, a naopak podtrhnout přednosti své fyzické konstituce.

Prvním střihem je tzv. „americký styl“ – typickými znaky jsou ramena bez vycpávek, velmi přímý rovný střih, zadní rozparek je jen jeden, kapsička v klopě základní. Tradičně se k těmto oblekům šijí saka se třemi knoflíky. Zapíná se buď jen prostřední nebo první dva. Hodí se pro muže se širokými rameny a je zástupcem volnějšího střihu obleků. V současnosti jsou ale trendy druhé dva střihy obleků, protože jsou nyní v oblibě střihy „vyúžené“.

Druhý typ je stylu „britského“ – u britských obleků jsou typickým znakem dva knoflíky u saka, dva rozparky, decentní vycpávky ramen a zúžený bok. Tento střih je v současnosti asi nejrozšířenější. Tvar tohoto obleku je sportovnější, ale stále jej lze nosit i na akce vyžadující klasický oblek.

Třetím typem je styl „italský“ – vyznačuje se moderním slim střihem a působí velmi stylově. Většinou má sako dva rozparky, je střižené do výrazného tvaru písmene „V“ a je oproti oběma předešlým stylům kratší. Ramena jsou vycpaná. Kalhoty mají také úzký střih, pas kalhot přiléhá těsně k bokům. Italské obleky jsou často šité ve světlých barvách a nemůže si je dovolit nosit každý. Jsou vhodné především k dennímu nošení a pro akce nevyžadující striktně formální oděv.

Kategorie obleků:
Společenský oblek
Tento oblek může mít různé barvy. Již tradiční šedou nebo tmavě modrou, ale záleží, kam ho chcete nosit. Na skromnější společenskou sešlost se například mohou hodit i barvy jako olivová či hnědá. V současnosti je populární také černá barva, ta byla ale dříve vyhrazena pouze pro smokingy a fraky. Tmavý oblek se hodí na slavnostnější příležitosti, jako jsou návštěvy divadla, koncertů, promoce nebo plesy. Existuje jednoduché pravidlo: do 18. hodiny se nosí světlejší barvy, po 18. hodině tmavé. Světlý oblek je vhodný pro běžné nošení do kanceláří nebo na obchodní schůzky. Až na výjimky se společenský oblek nosí s kravatou. S motýlkem jen zcela sporadicky. Aby byl oblek ještě slavnostnější, je možné doplnit vestu, kapesníček do klopy nebo manžetové knoflíčky. Boty by neměly být světlejší než kalhoty. K černému obleku patří černé šněrovací boty. K šedému a modrému obleku je možné nosit jak černé, tak hnědé boty. Barva ponožek by měla odpovídat barvě nohavic, případně může být o odstín tmavší.

Vycházkový oblek
Vycházkový čili neformální oblek se nosí s kravatou, motýlkem, kolem krku může být i tzv. kravatová šála nebo šátek. Barevně je většinou laděn do světlejších odstínů. Je nošen na neformální obchodní schůzky, vycházky či večírky.

Smoking – Black tie
Je formálním večerním oblekem. V Anglii se nazývá „Dinner Jacket“ v USA „Tuxedo“. Nejčastěji se sním setkáte v černém provedení, klasický smoking je správně v barvě „půlnoční modři“. Do smokingu patří bílá košile s dvojitými manžetami, běžný nebo frakový límeček a výhradě černý motýlek, tento standard je v angličtině označován jako „black tie“. Na stranách kalhot bývá lesklý lampas, který bývá často sladěn s lesklým materiálem na klopách smokingu. Zvyklou součástí je buď smokingová vesta, nebo smokingový pás, v posledních letech se od těchto doplňků opouští. Boty zvolte černé, lakované s uzavřeným šněrováním a černými ponožkami. Smoking je o stupeň formálnější než společenský oblek. Hodí se pro slavnostní události jako jsou galavečeře, předávání cen, plesy, premiéry divadel nebo opery. U ostatních akcí, které jsou oficiálnější se bere frak nebo žaket.

Tip redakce:
Elegantní černý oblek je klasika, která nikdy nevyjde z módy. Naleznete jej u značky Armani Outlet. Původní cena 30 485 Kč, outletová cena 18 291 Kč. Bílá košile Blažek. Původní cena 2 990 Kč, outletová cena 2 090 Kč. Černá kravata Armani Outlet, původní cena 4 800 Kč, outletová cena 2 940 Kč.

Stylový šedivý oblek s bílou kostkou značky Stones nabízí obchod Steilmann, původní cena 14 990 Kč, outletová cena 7 990 Kč. U stejné značky pořídíte kostkovaný kapesníček, původní cena 690 Kč, outletová cena 290 Kč. Pánské černé tričko, Armani Outlet. Původní cena 4 320 Kč, outletová cena 2 592 Kč.

Tmavě modrý oblek s dvouřadým zapínáním, které se opět těší velké oblibě, naleznete u značky Blažek. Původní cena 9 990 Kč, outletová cena 2 990 Kč. Pokud se vám zalíbila kombinace košile a trendové kravaty naleznete je u značky Pietro Filipi. Košile, původní cena 2 490 Kč, outletová cena 747 Kč. Kravata, původní cena 990 Kč, outletová cena 693 Kč.

Pestrý výběr společenských obleků zajímavých střihů, různých barevných kombinací a materiálů nabízí Fashion Arena Prague Outlet ve Štěrboholích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *