Videoklip Mydy Rabycad v podobě audiovizuální senzace Ain’t No Light si pohrává s vícero smysly!

Silný audiovizuální zážitek, který ve vás přetrvá. Tak by se dal stručně shrnout nový videoklip české elektropopové kapely Mydy Rabycad. Klip k songu Ain’t No Light, který zároveň zahajuje tracklist úspěšné loňské desky M.Y.D.Y., nabízí přehlídku špičkových světelných technologií, pestrobarevných reflektorů, svítících kostýmů nebo černé Ferrari. „Připadali jsme si jako v pohádce,“ líčí zpěvačka Mydy Rabycad Žofie Dařbujánová.

Příběh Ain’t No Light teleportuje diváky do atmosférického sci-fi světa plného light designu, který se po tříminutové stopáži jen stěží opouští. Natáčelo se během července v industriálních prostorech holešovické Továrny a na lesní mýtině za Prahou, kontrast dvou míst sehrál klíčovou roli v dějové lince videoklipu – následování světla, které vede ke společnému cíli. „Práce na novém videoklipu byla skvělý zážitek. Nezapomenu na moment, kdy jsme druhý natáčecí den přijeli na plac a tam na nás čekaly miliony světel a desítky techniků i lidí od štábu. S úžasem jsme se sami sebe ptali, jestli jsou tam vážně kvůli nám,“ dodává klávesista a producent Nèro Scartch. Na tvorbě aktuálního videoklipu se podíleli dvorní tvůrci Mydy Rabycad, kteří s kapelou spolupracovali už v minulosti, a to režisér Vladimír Jedlička, kameraman JJ Filip, filmový střihač Tomáš Klímek a postprodukční tým ze studia Spoon.

Video dává nahlédnout do snové galaxie, ve které se představivost mísí s realitou a pohrává si se všemi lidskými smysly. Některé scény z Ain’t No Light jsou nasáklé odkazem kultovních sci-fi filmů jako Blade Runner, aniž by se přitom pokoušely cokoliv napodobovat. O silný vizuální aspekt klipu se postaral light designer Mydy Rabycad Tomáš Pejša ve spolupráci s českou firmou ROBE, předním výrobcem nejmodernějších světelných technologií. Světelná podívaná si sedla na míru s glamovou estetikou Mydy Rabycad i žánrově eklektickou písní stojící na roztančených analogových syntezátorech. „Vrcholem celého natáčení se pro mě stala jedna z kompozic. Na paloučku uprostřed lesa, kde se odehrává závěrečná scéna, jsme z ledkových trubek postavili obří oheň. To byl opravdový klenot, působil neuvěřitelně magicky,“ vzpomíná extravagantní Žofie Dařbujánová. Rudovlasá zpěvačka si v klipu střihla hlavní roli, ve které se projíždí černým Ferrari nebo brouzdá dystopickým světem Ain’t No Light. Doplňují ji přitom profesionální tanečníci z DiVize Teamu a celá sestava Mydy Rabycad – klávesista Nèro Scartch, multiinstrumentalista Mikuláš Pejcha a baskytarista Honza Drábek, ale také stálí hosté kapely, tedy kytarista Ondřej Slánský i bubeník a producent Tomáš Konůpka.

Žánrově neuchopitelná čtyřčlenná skupina v současnosti objíždí Českou republiku s intimním klubovým turné What is Mydy Rabycad?, v rámci kterého vystoupí také 30. října v pražském Lucerna Music Baru. „Je super, že když už se hudebník nabaží letních festivalů, přijde čas na kluby, a naopak. Je to úplně akurátně rozložené. Tahle klubová tour nás moc baví a těšíme se na další šťastné tváře, které potkáme,“ doplňuje Nèro Scartch. Své výstřední barevné kostýmy a svěží elektronickou tvorbu s prvky popu, elektroswingu nebo sedmdesátkového disca každopádně Mydy Rabycad během aktuální koncertní šňůry představí kromě českých, moravských a slezských klubů také v Bratislavě nebo švýcarském Schnauzugu.

Mydy Rabycad stihli za svou šestiletou existenci vystoupit v 19 zemích v čele s USA, Jižní Koreou, Tureckem, Kanadou a Egyptem nebo na pódiích předních světových festivalů včetně Glastonbury. „Často dostávám otázku, jaké to je hrát pro tak odlišné publikum. A to je na tom to nejlepší, lidi se v ničem neliší. Baví se stejně, oblíkají se stejně, tancují stejně. Je krásné pozorovat, jak mezi námi opravdu neexistují žádné rozdíly, kéž by to viděl každý,“ říká Dařbujánová o nedávném koncertu v egyptské Káhiře. Turné What is Mydy Rabycad? vyvrcholí v březnu 2019 a na většině jeho zastávek vystoupí v roli předskokanů energická dvojice Noisy Pots.

Zdroj: www.mydyrabycad.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.