Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaZdraví

Liběna Rochová a Musa vytvořili novou oděvní značku. NADOTEK se představí na Designbloku!

Oděvní designérka Liběna Rochová a výtvarník Lukáš Musil (Musa) se spojili při práci na kolekci pro novou značku Nadotek, inovativní osvětový projekt organizace DEBRA ČR, která v Česku pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

 

Nová limitovaná kolekce oděvů a tenisek se pod značkou NADOTEK představí veřejnosti poprvé na podzimní mezinárodní přehlídce Designblok. „Práce v tandemu je dobrodružství,“ říká Liběna Rochová. „Lukášova tvorba se mi líbila dlouho, ale teprve myšlenka vzniku nové kolekce pro Debru, kterou mnoho let oba dva podporujeme, se stala tou správnou příležitostí, která nás spojila. Přála bych si, aby naše kolekce nesla poselství o životní síle a energii, které jsou právě u lidí s nemocí motýlích křídel tak výraznými atributy.

„Dialog je součástí každého procesu,“ připojuje se Musa. „Pro mne je rozdíl v tom, ze při páci na tomto projektu jde o dialog vnější. Liběnino nadšení do projektu a poctivost, s jakou k němu přistupuje, je důvodem proč se i já při práci cítím ve svém živlu. Nejdůležitější je účel, proč to celé vzniká. Jsem moc rád, že moje tvorba může přímo pomoci lidem s nemocí motýlích křídel.“

Nadotek je odvážný projekt, který by nikdy nevznikl bez nápadů, pracovitosti a nadšení Liběny s Lukášem, kteří do něj dávají všechno. Jsem si jistá, že až kolekci na podzim představíme, nadšení budou jak milovníci módy, tak podporovatelé Debry, pro které jsme v předešlých letech vydávali autorské kalendáře. NADOTEK se stane součástí naší osvětové kampaně a veškerý výtěžek z prodeje kolekce bude věnován na pomoc pacientům s nemocí motýlích křídel. Proto i název projektu odkazuje ke křehkosti kůže lidí s tímto vrozeným onemocněním,“ říká patronka DEBRA ČR herečka Jitka Čvančarová.

U značky NADOTEK se sešel výjimečný tým tvůrců. Vedle Liběny Rochové a Musy se na novém projektu podílejí fotografka Bet Orten, architektka Magdalena Rochová či obalový designér Jan Činčera. Do projektu se zapojily i tak významné společnosti jako Baťa nebo Adler.

Team projektu Nadotek
Liběna Rochová
Grand designer 2015 a oděvní designérka roku 2015. Na české scéně, kterou velmi často zastupuje v zahraničí, působí řadu let. Její odborné předpoklady a schopnosti ji dovolily navrhovat divadelní, filmové a scénické kostýmy, umělecké objekty na tělo, toalety pro vystoupení zpěvaček i běžné civilní zakázky, kolekce pret-a-porter a konečně oblast nejprestižnější pro každého módního tvůrce, kolekce unikátních modelů. Zaměřuje se na volnou a individuální tvorbu, která je více otevřená výtvarné než ryze oděvní formě. Od roku 2008 vede Ateliér designu oděvu a obuvi na UMPRUM.

Lukáš Musil
Lukáš Musil tvoří pod uměleckým jménem Musa. Nejprve si vytvořil světové renomé na poli tatérské tvorby, od níž nicméně v posledních letech postupně odstupuje, aby se mohl věnovat velkoformátové malbě, která se v jeho podání stává mnohovrstevnatým komentářem k nadčasovým tématům i současným společenským problémům.

DEBRA ČR
Charitativní organizace DEBRA ČR funguje 14 let a za tuto krátkou dobu provedla v Česku doslova revoluci v péči o pacienty s nemocí motýlích křídel. Dnes je díky ní a specializovanému lékařskému centru v Brně Česká republika na světové špičce v léčbě tohoto velmi bolestivého vrozeného onemocnění.

Nemoc motýlích křídel
Tímto pojmem je označováno velmi bolestivé vrozené puchýřnaté onemocnění kůže  Epidermolysis bullosa congenita (zkráceně EB). Projevuje se tvorbou puchýřů a otevřených ran na kůži i sliznicích i po sebemenším inzultu. EB postihuje i pohybový aparát, srůstají prsty, zkracují se šlachy. Sekundárně postihuje onemocnění celý organizmus. Tato dědičná choroba patří mezi tzv. vzácná onemocnění. Nemoc je geneticky podmíněná a v současnosti ji nelze zcela vyléčit. Díky vysoce specializované lékařské péči se však daří život nemocných s EB, jejichž kůže je bolestivě zranitelná i jemným dotekem, výrazně zlepšovat.

Právě teď začíná velmi důležitá fáze – crowdfundingová kampaň na HitHitu. Když se to povede získáme 100 000 Kč, a nebo i mnohem víc, pro náš projekt. Projekt je k nalezení pod tímto odkazem: https://www.hithit.com/cs/project/5387/nadotek-je-na-dosah

Každý se může zapojit a pomoci ke vzniku značky NADOTEK, stát se součástí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *