Louis Vuitton vytvořil originální kufr na míru pro umělecké dílo Mlékařka od mistra Johannese Vermeera

U příležitosti výstavy nazvané Making the Difference: Vermeer and Dutch Art, která otevírá své dveře veřejnosti v tokijském Královském muzeu Ueno se značka Louis Vuitton spojila s holandským muzeem Rijksmuseum, aby světově proslulé dílo Johannese Vermeera Mlékařka mohlo na výstavu odcestovat v na míru vyrobeném kufru od Louis Vuitton.

Díky své vášni pro umění a tradici mecenášství má značka Louis Vuitton dlouhodobě dobrý vztah s muzeem Rijksmuseum. Nyní se Louis Vuitton a Rijksmuseum opět potkávají v rámci projektu Art of Travel. Konkrétně se jedná o přepravu mistrovského díla Mlékařka z Rijksmuseum v Amsterdamu do Tokia, do Královského muzea Ueno. Tento obraz holandského mistra Johannese Vermeera je olejomalba znázorňující mlékařku a Rijksmuseum ho považuje za jeden z vrcholů svých sbírek. Mlékařka nalévá mléko, je do své práce zcela ponořena. V pohybu je jen proud mléka, ostatní jako by se zastavilo v čase. Vermeer si vybral zcela běžnou činnost, kterou svým mistrovstvím povýšil na neobyčejné umělecké dílo – žena stojí ve světlem prostoupené místnosti jako socha. Obrazy Johannese Vermeera jsou považovány za jedny z nejcennějších na světě a jsou k vidění v nejprestižnějších muzeích světa.

Louis Vuitton má tradici profesionálního baliče zavazadel – do péče značky jsou svěřovány předměty často velmi vysoké hodnoty. V roce 1924 značka vyrobila kufr pro Reného Gimpela, francouzského galeristu, který v něm po celém světě převážel obrazy, které prezentoval svým klientům. Od té doby mají klienti z celého světa důvěru ve značku Louis Vuitton – že bezpečně přepraví jejich umělecká díla a cennosti, kterým zajistí optimální podmínky přepravy. Díky této tradici se na značku Louis Vuitton obrátilo i Rijksmuseum s žádostí o zakázkovou výrobu speciálního pouzdra na přepravu Vermeerovy Mlékařky z Amsterdamu do Japonska.

Kufr pro Mlékařku byl vyroben s veškerou péčí v historických dílnách Louis Vuitton v Asnières. Je potažen kultovním plátnem Monogram a nechybí ani tradiční mosazné rohové výztuže a bezpečnostní zámek. Dále jsou na kufru i ručně malované personalizované pruhy a vnitřní prostor je řešen ve žluté barvě, která dokonale ladí s většinovou barevnou paletou mistrovského díla. „Značka Louis Vuitton vždy podporovala originální myslitele a umělce na jejich cestách. V žilách značky koluje skutečná vášeň pro umění – vždy jsme uměleckou tvorbu a kulturní odkaz podporovali. Je pro nás čest navrhovat pouzdro na míru pro jeden z nejslavnějších mistrovských obrazů všech dob,“ vysvětluje Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel Louis Vuitton.

Taco Dibbits, generální ředitel Rijksmuseum, dodává: Rijksmuseum a Louis Vuitton sdílí stejnou vášeň pro mistrovství, kvalitu a umění. Požádali jsme značku Louis Vuitton, aby vytvořila originální pouzdro na přepravu Vermeerova mistrovského díla Mlékařka. Mlékařka je jednou z ‚prvních dam‘ našich sbírek a takto pojede z Amsterdamu na výstavu v Japonsku cestovat bezpečně a stylově.“

O značce Louis Vuitton
Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl podtržené tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona, který díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za zakladatele filosofie ‚umění cestování‘. Již od dnů Louise Vuittona zdobí příběh značky odvaha, a věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zve architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a papírového zboží. Dokonalá kvalita produktů Louis Vuitton je důkazem toho, jakou péči věnuje značka řemeslnému zpracování. https://www.louisvuitton.com/

O Rijksmuseum
Rijksmuseum je světově proslulé holandské museum, domov mistrovských děl Rembrandta a dalších holandských umělců Zlatého věku.
Každoročně jeho historickou budovu navštíví vice než dva miliony návštěvníků. Muzeum pořádá bezpočetně výstav, eventů, programy pro děti a mládež i seniory. Místní kavárna a restaurace jsou vyhlášené. Národní instituce Rijksmuseum nabízí přehled holandského umění a jeho historického vývoje od středověku až po významné aspekty evropského a asijského umění. V srdci budovy je velkolepá Galerie cti s cennými mistrovskými díly od umělců jako byli Frans Hals, Jan Steen, Johannes Vermeer a Rembrandt. Z této galerie je i vstup do prostoru vyhrazeného pro Rembrandtovo největší mistrovské dílo: obraz Noční hlídka. https://www.rijksmuseum.nl/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *