Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZábava

Největší jídelní festival food trucků: Přijďte na Smíchovskou náplavku v sobotu 13.10.!

Největší přehlídka food trucků se uskuteční 13. 10. 2018 opět na Smíchovské náplavce. Představí se zde více jak 40 občerstvení na čtyřech, třech i dvou kolech, speciálně upravené přívěsy, dodávky, rikši, tříkolky či obří grily.

Návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku jídel od klasických food truckových taháků, jako jsou hamburgery, hot dogy, grilované sendviče, káva nebo pizza až po stále více populární belgické i holandské hranolky, thajskou kuchyni, pastrami, vietnamské bagety nebo teplé preclíky. Jedním z prvních historických food trucků byl vůz v pojetí prodavače jídla Waltera Scotta z roku 1872. Scott vyřízl okénka v malém krytém voze, zaparkoval před kanceláří novin na Providence Rhode Island a prodával novinářům a tiskařům sendviče, koláče a kávu. Vznikl tak nový směr ve stravování, který využívali především dělníci na stavbách či úředníci v kancelářích. V posledních letech se tento trend pojízdných občerstvení, který byl doposud převážně výsadou USA, pomalu stěhuje do Evropy.

Mezi největší evropské food truckové komunity patří Italové, Francouzi a překvapivě také Poláci. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit na speciality jednotlivých food trucků, které často souvisí se zemí či regionem jejich původu.

Facebook: www.facebook.com.foodevent.cz
www.foodevent.cz
Kdy: 13.10.2018 od 10:00 do 18:00
Kde: Smíchovská náplavka, Praha 5
Vstupné: 50,-Kč (děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *