Ovládejte svou chytrou domácnost na dálku pomocí apky!

Retro reklamy z 50. let zobrazující americké hospodyňky s úžasným kuchyňským pomocníkem a poskakující pračkou dnes už vzbuzují spíše úsměv. V posledních letech se firmy z různých sektorů pustily do vývoje inteligentní domácnosti, kterou lze ovládat jednoduše – aplikací přes mobilní telefon nebo laptop z kanceláře.

Samozřejmostí je už vysávání robotickým vysavačem ovládaným na dálku. Podobná revoluce se rozjíždí i v ledničkách. Díky integrovaným kamerám v chladničce můžete přímo v obchodě zkontrolovat, jaké potraviny vám chybí. Kamery pořídí snímek pokaždé, když se chladnička zavře. Pomocí aplikace je možné také jednoduše nastavovat teplotu nebo získat praktické informace o jídle a jeho uchování. Systém totiž dokáže rozpoznat konkrétní druhy ovoce a zeleniny a upozornit, že jste potravinu neumístili v chladničce na správné místo,“ říká Barbora Bártíková z oddělení komunikace společnosti BSH. Už žádné cesty do supermarketů. Lidé budou moci chybějící potraviny, ale například také docházející tablety do myčky nebo prací prostředek do pračky, objednat několika kliky přímo v e-shopu.

Hospodařením a úklidem ale možnosti chytré domácnosti zdaleka nekončí. Takzvaný internet věcí má využití i při ochraně a zabezpečení domova. „Ideální je, když na jednu „krabičku“ napojíte všechny spotřebiče, čidla a další inteligentní přístroje. To splňuje platforma NaDoma, která kompletně obslouží chytrou domácnost. Velmi praktická je například zásuvka, jíž lze na dálku vypnout. To se hodí, když zapomenete odpojit rychlovarnou konvici, nebo necháte zaplnutou žehličku před odchodem do práce,“ říká Vlastimil Štefl z Československé obchodní banky. Platforma NaDoma má v současnosti v nabídce asi padesátku přístrojů k připojení ke kontrolní jednotce, a jejich číslo bude postupně narůstat.

Hlavní výhody chytré domácnosti
• ovládání prostřednictvím aplikace na dálku
• jedno centrum kontroly
• rozšiřující se množství spotřebičů a čidel
• komfort a bezpečí domácnosti

Zdroj: NaDoma od ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *