Zlatý Slavík Karel Gott bude dražit obraz: Vyvolávací cena? Čtvrt milionu!

Prosincová aukce Galerie KODL nabídne zájemcům i dílo Karla Gotta „Oldřich Nový a Anny Ondráková“. Obraz si můžete prohlédnout na předaukční výstavě, která se koná v sídle galerie na Národní třídě od 29. října do 1. prosince.

Zdařilá ukázka malířského talentu vytvořená naším nejvýznamnějším a zároveň velice oblíbeným zpěvákem, držitelem mnoha prestižních ocenění včetně Zlatého slavíka, Karlem Gottem. V obraze prodchnutém nostalgickou atmosférou a noblesou autor velice sugestivně zpodobnil oblíbené prvorepublikové herecké hrdiny známé z černobílých snímků, vynikajícího herce Oldřicha Nového a jeho filmovou partnerku Annu Ondrákovou. Atraktivitu díla zvyšuje fakt, že 20 procent z výtěžku bude věnováno Klinice hematologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze v čele s prof. MUDr. Markem Trněným, jehož tým lékařů Karlovi Gottovi zachránil život. Práce pochází z majetku autorovy přítelkyně. Vyvolávací cena obrazu je 250 000 Kč.

Karel Gott bude ve skutečně mimořádné společnosti. Na předaukční výstavě a následné aukci 2. prosince se představí vynikající kolekce 250 vzácných a výjimečných obrazů. Půjde o jedinečná díla takových umělců, jako kupř.: Václav Brožík, Josef Čapek, Karel Černý, Alén Diviš, Emil Filla, František Foltýn, Antonín Hudeček, Antonín Chittussi, Adolf Chwala, František Janoušek, Josef Lada, Kamil Lhoták, Jiří Kars, Otakar Kubín, František Kupka, Mikuláš Medek, František Muzika, Václav Radimský, Jakub Schikaneder, Antonín Slavíček, Václav Špála, Jindřich Štyrský, Toyen či Jan Zrzavý.

Galerie KODL je renomovaná aukční, prodejní a výstavní síň založená na více než stoleté rodinné sběratelské tradici. Již osm let je ve všech číslech nejúspěšnější aukční síní. Je vyhlášená nejen nejvyšší zárukou prodávaných uměleckých děl, ale také maximálně profesionálním přístupem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *