Zamilovaný Vojta Dyk: Která žena uvízla v jeho náručí? Jiná, než čekáte! VIDEO UVNITŘ

Pro doslovný návrat ke svým kořenům se rozhodla písničkářka a frontmanka dívčí kapely Vesna Patricie Fuxová. Ta totiž ve spolupráci s Vojtou Dykem natočila videoklip k písní Láska z Kateřinic, který vypráví neuvěřitelný příběh jejího prapradědečka. Ten totiž jen zázrakem přežil vlastní smrt!

Jako autorka spolupracovala Patricie s takovými umělci, jako jsou Lucie Bílá, Ewa Farna či Václav Neckář, v posledních měsících ale intenzivně pracuje na svém vlastním projektu, který nazvala Vesna. A právě společně se dalšími členkami již 5. listopadu vydá debutové album Pátá bohyně. Předtím se ale rozhodla zveřejnit videoklip k písní Láska z Kateřinic, který je pro ni srdcovou záležitostí. Vypráví totiž podivuhodný příběh jejího prapradědečka.

„Píseň Láska z Kateřinic je natočena podle skutečné události osudu prapradědečka Josefa Dřevojánka. Ten měl být v roce 1918 zastřelen ruskou armádou v 1. světové válce. Aby svůj život zachránil, nechal se pohřbít do společného hrobu. Po tři dny sbíral síly, vyhrabal se z něj a započal roční cestu za svou láskou napříč Ruskem až do své země. A to se mu podařilo,“ poodkrývá silný rodinný příběh písně Patricie Fuxová.

A zatímco role své praprababičky se zhostila sama Patricie, Josefa Drevojánka ztvárnil ve videoklipu Vojta Dyk. Spolupráci s ním si Patricie nemůže vynachválit.

„S Vojtou bylo natáčení neuvěřitelně příjemné. Celou dobu nás bavil svými vtipy. Byla jsem samozřejmě při společných scénách trochu nervózní, protože nemám tolik hereckých zkušeností, ale Vojtův humor pomohl rozbít veškeré mé obavy,“ svěřila se Patricie, která Dyka o spolupráci požádala prostřednictvím mailu a toho příběh jejího prapradědečka natolik fascinoval, že s natáčením ihned souhlasil.

„Vůbec jsem nečekala, že by na to mohl zareagovat. Ale on byl příběhem fascinován a řekl mi, že to musíme natočit,“ říká Patricie. Ta má z videoklipu ohromnou radost. Natáčení bylo ale velmi náročné.

„Vzali jsme to jako výzvu a na place jsme byly až 14 hodin denně. Trvalo to dva a půl dne a dali jsme do toho všechno. Když jsem klip poprvé shlédla, byla jsem na nás pyšná,“ dodává Patricie.

Natáčení si musel užít i Vojta Dyk. Kromě toho, že se Vesna skládá z pěti krásných dam a kromě Patricie ji tvoří houslistka Bára Šůstková, flétnistka Andrea Šulcová, klavíristka Olesya Ochepovskaya a bubenice Markéta Vedralová, klip natáčelo talentované režisérské a kameramanské dívčí duo Czech Vibes.

Nutno ale říct, že magický není jenom příběh písničky, ale i místo, kde se videoklip natáčel. To totiž probíhalo na Kouřimsku, kde se nachází staré slovanské hradiště a dle legend je místem, na němž se usídlil Leh, bratr praotce Čecha.

„Natáčeli jsme v kryptě sv. Kateřiny, v penzionu Tomáše Waschingera a také v okolní přírodě. Místa byla nádherná a příběh natolik silný, že natáčení nakonec připomínalo více film než klip. S Vojtou Dykem jsme na place strávili téměř 14 hodin,“ prozradila houslistka Vesny a zároveň autorka scénáře Bára Šůstková.

Vydáním videoklipu ale pracovní maraton pro Vesnu teprve začíná. Již 5. listopadu totiž vychází jejich debutová deska Pátá bohyně. Ta obsahuje 12 písní s  tématikou přírody, slovanských motivů a ženství. Písně, vycházející z folklóru propojené s elektronikou a klasickou hudbou, nabízí paletu prožitků reflektující naše kořeny. Žánrově se jedná o směsici popu a folkloru, klasické hudby i příměsi elektroniky s inspirací současnými hudebními směry.

Slavnostní křest alba proběhne za přítomnosti nejen Vojty Dyka, ale i mnoha dalších hostů 21. listopadu v rámci hudebně-taneční události pod názvem Vesna: Show v Obecním domě v Praze. A nezůstane jen u křtu. Právě tam totiž Vojta Dyk za doprovodu Symphony Prague orchestru vůbec poprvé vystoupí veřejně.

A dívky z Vesny si na přípravě večera daly doopravdy záležet.

Během Vesna: Show se pak diváci mohou dále těšit na performance tanečního týmu diVize, snovou scénografii, módní podívanou, explozi prožitků i rozbití zrcadel, které nám dovolují spatřit vlastní tvář. Vystoupí také řada slavných hostů: Casey Driessen (houslista nominovaný na Grammy, r. 2007), Terezie Kovalová (violoncellistka), Věra Martinová (zpěvačka) a další.

Foto: Milan Vopálenský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *