Pět tipů, jak si letní pohodu udržet i na podzim

Léto skončilo. Je to možná smutné, ale je to fakt. Pomalu se dřív stmívá, místo veder jsou tu večerní chlady. Jasná známka toho, že se podzim je tu.  Mozek si to možná ještě neuvědomuje, ale naše tělo vnímá příchod podzimu velmi intenzivně. Aby vás chladnější dny nezaskočily, stačí dodržet pár jednoduchých kroků.

Hydratace!
Všimli jste si, že vaše pokožka vypadá o dost jinak v létě a na podzim? Projasněná pleť se mění v unavenou a zašedlou. Co to způsobuje? Nedostatek vody v pokožce. Ta potom vstřebává hůř živiny a ztrácí pružnost. A celkově působí nezdravým dojmem. Změnit to může kyselina hyaluronová. Osvědčený prostředek je Rugard Hyaluronový hydratační krém. Vyhlazuje vrásky, vypíná pokožku zevnitř a zlepšuje hydrataci. K dostání je pouze v lékárnách.

Detox!
Většina lidí nechává zásadní předsevzetí na začátek roku. A jak to s nimi pak dopadá… Co takhle vyzkoušet místo zimní očisty podzimní? Podle odborníků je toto období pro změnu životního stylu mnohem vhodnější. Očista těla uleví třeba játrům, ale také pleti. Uznejte, léto se všemi grilovacími večírky, setkání s přáteli dlouho do noci a jídlem z koupališť nebylo pro nikoho zrovna nejzdravější období roku. Na podzimní večírky tak bude tělo znovu připraveno. Stačí se na chvíli vzdát těžkým kořeněným jídlům nebo alkoholu.

Změna jídelníčku!
Místo osvěžujících koktejlů jsou na řadě tepl hutné polévky. Tělo totiž už nepotřebujete ochlazovat, ale spíš chladit. A to jak zvnějšku, tak zevnitř. Saláty a nízkokalorické potraviny teď budou trochu na vedlejší koleji, protože naše tělo potřebuje trochu jiné jídlo na pozdim a v létě. Ale pozor, nic se nemá přehánět. Tak jako se dá jíst zdravě i nezdravě v létě, stejné je to i na podzim. Není potřeba být fit do plavek, jenže jednou přijde zase léto a kdo to pak bude shazovat?

Peeling!
Opálení z léta bohužel nevydrží věčně. Proto je po létě ideální čas na to, abyste se zbavili starých buněk pokožky a kůži hezky obnovit. Víc než další partie dostaly v létě zabrat především nohy. Chození naboso po zahradě nebo po pláži bylo jistě příjemné, ale co paty? Ano, trpěly. Možná tak ocení exfoliační ponožky Parasoftin od firmy Naturprodukt. Obsahuje AHA / BHA kyseliny, které efektivně stimulují regeneraci kůže nohou a obnovují kožní procesy.

Optimismus!
Léto je všude samý smích, to se s zářím mění. Jakoby se s koncem léta vytrácela dobrá nálada. Zato melancholie a pošmournost se vynořují od všech v okolí. A jak jsou nakažlivé. Je mnoho způsobů jak se vyhnout podzimní depresi. Třeba sportováním, například pravidelným plaváním v bazénu. Anebo meditováním, které přináší uklidnění a vyrovnanost, případně kreativní činností nebo osobním rozvojem. Jakýkoli způsob je dobrý.

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.