Skupina Rybičky 48 vyráží na turné. Žádost o ruku v přímém přenosu! VIDEO UVNITŘ!

Energií kapela na koncertech nešetří, ale vkládá ji i do práce a příprav. Vyráží na turné, těší se na vyprodanou velkou Lucernu, chystá velký koncertní křest v Brně a právě představuje nový klip Lék na duši ženy z nového dvojalba, které vydá 1.11.!

Skupina Rybičky 48 po úspěšné letní koncertní sezóně skočila rovnýma nohama do té podzimní. V pátek 26.10. vyráží na BEST FUCK OFF TOUR. Zájemci o koncerty vzali pokladny útokem.  Na celé turné zbývají už jen stovky vstupenek a dá se tak očekávat, že opět bude drtivá většina zastávek turné beznadějně vyprodána. Rekord však drží již půl roku dopředu vyprodaný velký sál Paláce Lucerna v Praze. Koncert v tomto kulturním svatostánku bude velkolepou oslavou 16. narozenin kapely.

Bubeník Ondra Štorek dodává: „Koncert v Lucerně proběhne 22.11.2018, tedy na den přesně šestnáct let po našem prvním koncertě v klubu Česká 1 v Kutné Hoře. Upřímně řečeno, před šestnácti lety se nám ani nezdálo o tom, že někdy budeme hrát ve velkém sále Paláce Lucerna, který bude navíc půl roku dopředu vyprodán. Musíme poděkovat našim fanouškům, jen díky nim si můžeme plnit naše klukovský sny.“

Největší samostatný koncert v dějinách kapely proběhne 15.12. v Hale Vodova v Brně, kde Rybičky 48 pokřtí své nové dvojalbum. Hala Vodova pojme až 5.000 návštěvníků a aktuálně jsou vyprodány dvě třetiny kapacity.

Kytarista Michal Breny Brener vysvětluje: „Po loňským vyprodaným Fóru Karlín, jsme se rozhodli udělat narozeninový koncert v Pražské Lucerně a křest desky v Brně. Koncert v Hale Vodova bude co do počtu návštěvníků, ale i do velikosti a náročnosti show největším koncertem v historii kapely. Chystáme plnou palbu světel, efektů a pyrotechniky. Víme, že na křest dorazí lidi z celé republiky, ale chtěli jsme tímto koncertem poděkovat brněnským fanouškům, kteří chodili na koncerty Rybiček ještě před tím, než kapelu objevili v jiných městech.“ Ale než vše vypukne představují kluci z Rybiček 48 nový klip Lék na duši ženy.

Minutové rande zpěváka Kuby Ryby s jeho skutečnou přítelkyní, to je stěžejní téma filmové podoby nového singlu. Natáčelo se na jeden záběr a různé úsměvné role si zahrála kapela a i manažer. Závěr krátkého klipu je však překvapující, v něm totiž požádá zpěvák Kuba Ryba svou přítelkyni Dominiku o ruku. Šlo do poslední chvíle o překvapení a to je také v samotných záběrech jasně čitelné. A jak vše dopadlo se můžete podívat.

 Zpěvák Kuba Ryba upřesňuje: „Písničku Lék na duši ženy jsem napsal pro svoji přítelkyni a od začátku věděl, že ji chci požádat o ruku. Kdysi nám šaman na Bali řekl, že smím požádat Dominiku o ruku až jí bude 25 let, nechtěl ztratit ani den, a tak se klip točil na její dvacáté páté narozeniny.

Protože jsme vše dělali v utajení, věděla Domča, že v klipu bude hrát, ale netušila, že ji požádám na konci o ruku. Vše se muselo několikrát zkoušet do onoho zlomového momentu a nakonec se to prostě muselo povést. Musím poděkovat kapele a týmu, že do toho šli a vše udrželi v tajnosti. A kdy bude svatba? No máme rádi léto, takže myslím, že léto 2019 to jistí :)”

Ve čtvrtek 1.11. vydají R48 svoji dlouho očekávanou desku, vlastně půjde rovnou o dvojalbum BEST FUCK OFF/Pořád nás to baví.

První část nazvaná BEST FUCK OFF obsáhla singly natočené od června roku 2015 do této doby a na druhém albu Pořád nás to baví představí kapela  šuplíkové písně jednotlivých muzikantů bez jakýchkoli žánrových hranic.

Kytarista Petr Lebeda k tématu říká: „Poslední desku jsme vydali v roce 2013, pak jsme si řekli, že budeme vydávat jednotlivé singly a hned k nim dělat klipy. Během pěti let vzniklo dostatek singlů, abysme vydali desku, kterou jsme pojmenovali Best Fuck Off.
Druhé CD vystihuje už jeho název “Pořád nás to baví”. Všichni jsme vlastně oprášili své staré šuplíkové nápady, upravili, otextovali a natočili u mě v novém studiu. Byla pro nás taková výzva, protože 99% písniček skládá a zpívá Kuba. Já jsem si třeba poprvé v životě zazpíval hlavní zpěv na vlastní píseň. Na desce tak uslyšíte třeba reggae, kytarové vypalovačky, nebo krásné ploužáky.”

Jde v pořadí o sedmé studiové album a od vydání toho posledního uplynulo již dlouhých pět let.

Skupina Rybičky 48 má na svém kontě přes tisíc koncertů v České republice i zahraničí. Hudebníci jsou proslulí svou velmi energickou a zábavnou show, kterou dokáže vtáhnout do děje fanoušky několika rozdílných generací a prakticky všech věkových skupin. To potvrdil na konci minulého roku dva měsíce dopředu vyprodaný výroční koncert k 15. narozeninám skupiny v pražském Foru Karlín.

BEST (FUCK) OFF TOUR 2018   

26/10/ Ústí nad Orlicí
27/10/ Kutná Hora – VYPRODÁNO
02/11/ Liberec
03/11/ Herálec
09/11/ Prostějov
10/11/ Ostrava
15/11/ Plzeň – Přidaný koncert
16/11/ Plzeň – VYPRODÁNO
17/11/ Hradec Králové
22/11/ Praha – Palác Lucerna – Speciální narozeninový koncert – VYPRODÁNO
15/12/ Brno – Hala Vodova – Křest desky BEST FUCK OFF!

Vstupenky na turné zakoupíte v předprodejní síti Ticketstream: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/rybicky-48

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *