Chystá se 6. ročník prestižního Česko-Slovenského plesu v Praze

Velkolepá událost 6. ročník Česko-Slovenského plesu 2019 a očekávaný vrchol plesové sezony se hlásí o slovo u významné příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Výjimečný ples obou zemí se tradičně uskuteční v historické budově, kde byl před 100 lety oficiálně vyhlášen společný stát Čechů a Slováků. Česko-Slovenský ples hostí Obecní dům v Praze dne 16. února 2019. Pódium rozzáří zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a klenot hudební scény Hana Zagorová, ale také populární slovenská kapela No Name a mnoho dalších.

Oslava 30. výročí Sametové revoluce a 50. výročí prvního slovenského plesu v Praze
Prestižní společenská událost Česko-Slovenský ples 2019 se ponese v duchu oslav a připomínek z historie. Hosté plesu se stanou součástí slavnostní připomínky dějinné události – 30. výročí Sametové revoluce. Program se ponese rovněž v duchu oslav půlstoletí od prvního slovenského plesu v Praze. V roce 1969 po vzniku federace byl v Praze založen Místní odbor Matice slovenské, který 23. dubna 1969 zorganizoval v sídle federálního Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci (dnešní sídlo Ministerstva zahraničních věcí České republiky) tzv. Společenský seznamovací večer. Hosty večerem provázela trojice Miroslav Horníček – Milan Lasica – Július Satinský s tanečním orchestrem. Dodnes se o něm hovoří jako o prvním slovenském plese v Praze. Tímto večerem byla založena tradice každoročně konaných společenských večerů na počest česko-slovenského přátelství. Po Sametové revoluci a od rozdělení federace již pod oficiálním názvem Slovenský ples se pravidelně konal až do roku 2008. A právě na jeho odkaz navazuje Česko-Slovenský ples, který je nejen připomínkou, ale také živým důkazem nadstandardních vztahů mezi Čechy a Slováky.

Hlavní hvězdy galavečera
V únoru 2019 se můžete těšit na pestrý program v čele s českým hercem a moderátorem Martinem Dejdarem a slovenskou moderátorkou Lucií Barmošovou. Živým ztělesněním spojení Česka a Slovenska je hlavní hvězda večera, legenda hudební scény Hana Zagorová. V secesních prostorách se ovšem objeví i další zvučná jména. Z řad zpěváků to bude Laďa Kerndl a jeho dcera Tereza Kerndlová, krásná Mária Čírová a charismatický Adam Ďurica. Kapela No Name se svými hity roztančí i to “neplesové” publikum. K tanci bude hostům zpívat a hrát celá plejáda českých a slovenských sólistů, kapel a folklorních souborů. Na hlavním pódiu bude umělce provázet Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviče doplněn o smyčcovou sekci. Ovšem to není zdaleka vše, postupně budou organizátoři odtajňovat jména dalších účinkujících.

Upevňování vzájemných vztahů
Do pražského Obecního domu přicestují každoročně významní hosté nejen ze zmiňovaných obou států, ale i ze zahraničí. Česko-Slovenský ples získal vizitku nejelegantnější kulturně společenské akce, kde se upevňují, ale i tvoří vztahy mezi Čechy a Slováky. Pomohl mu k tomu fakt, že navazuje na dlouholetou tradici Slovenských plesů v Praze, organizovaných 40 let. Na Česko-Slovenském plese se každoročně setkávají stovky hostů z různých oblastí společenského a veřejného života, pro které galavečer znamená v první řadě prestiž, ale i tradici. Umožňujeme setkání a přispíváme k bližšímu porozumění mezi českým a slovenským národem tak, jako tomu bylo v minulosti,” říká ředitel Česko-Slovenského plesu Radovan Čaplovič.

Kulinářský zážitek
Zážitek z lahodných pokrmů od šéfkuchaře v souladu se sloganem „To nejlepší z Česka a Slovenska“ ocení i ta nejnáročnější klientela. V sálech Obecního domu se bude servírovat galavečeře z dílny „Francouzské restaurace Art Nouveau”. Mistr kuchyně Patrik Bečvář oceněný titulem Kuchař roku 2013/2014, který se může pochlubit také letošním vítězstvím z Mistrovství světa v Singapuru, bude podávat exkluzivní plesové menu hodné té nejlepší gastronomie. Kreativní umělec připravoval sled chodů pro významné osobnosti, jako jsou George Bush, Barack Obama a pro mnoho dalších.

Udělení záštit prezidenty
Vzhledem k důstojnosti a charakteru významné společenské události si Česko-Slovenský ples každoročně vyslouží prestižní záštity prezidentů České republiky a Slovenské republiky. Oficiální záštitu nad plesem znovu převzali prezident České republiky J.E. pan Miloš Zeman a prezident Slovenské republiky J.E. pan Andrej Kiska. Jak je již zvykem, v rámci galavečera dostane prostor i prezentace vybraných partnerských měst a regionů z Česka a ze Slovenska, které rovněž plesu udělí své symbolické záštity. O které regiony a města tentokrát půjde, se dozvědí návštěvníci a příznivci Česko-Slovenského plesu již brzy.

Historie a současnost Česko-Slovenského plesu
Hlavním organizátorem Česko-Slovenského plesu je společnost ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., která připravuje ples s dalšími partnery a spoluorganizátory plesu:

ART OF WORD s.r.o. je společností – agenturou, která poskytuje poradenské, marketingové a PR služby, organizuje výstavy, eventy, koncerty a další kulturně-společenské akce v ČR a SR. Každoročně úspěšně organizuje pod záštitou předsedů vlád ČR a SR „Tradiční plavbu lodí po Vltavě – Česko-Slovenský Parník, při příležitosti Česko-Slovenských dnů v ČR“, za účasti vrcholných představitelů ČR, SR a ze zahraničí. Dlouhodobě se spolupodílela na mezinárodním festivalu Česko-Slovenské dny v Plzni (2008–2014). V minulosti zástupce společnosti spoluorganizoval několik ročníků Slovenských plesů v Praze (2002–2008). ART OF WORD s.r.o. byla v uplynulých třech letech hlavním organizátorem Česko-Slovenského plesu 2014–2016 a v letech 2017–2018 jeho spoluorganizátorem.

SLAVICA, s.r.o. je společností – produkční a eventovou agenturou, která poskytuje produkční služby a organizuje eventy, veřejné akce, módní přehlídky, koncerty, výstavy, působí v oblasti managementu umělců z ČR a SR, zastupuje významné české a slovenské hudební interprety a zabezpečuje PR a média servis. Od roku 2015 SLAVICA s.r.o. participuje na organizaci Česko-Slovenského plesu.

Česko-Slovenský ples se koná ve spolupráci se Slovensko-Českou společností Praha, Česko-Slovenskou spoločnosťou Bratislava a Obecním domem, a.s. v Praze.

Místem konání Česko-Slovenského plesu jsou každoročně prostory pražského Obecního domu, který patří k nejkrásnějším, nejobdivovanějším a nejreprezentativnějším secesním budovám Prahy. Pro ples Čechů a Slováků má také symbolický význam. 6. ledna 1918 v něm byla podepsána Tříkrálová deklarace a 28. října 1918 vyhlášena Československá republika. Obecní dům vstoupil podruhé významně do historie česko-slovenské státnosti prvními vyjednáváními o pádu komunismu v listopadu 1989.

Další informace o novinkách, programové skladbě, partnerech a kulinarii budou postupně zveřejňovány na stránkách Česko-Slovenského plesu a profilech na sociálních sítích plesu:
www.ceskoslovenskyples.cz
Facebookový profil
Instagram
kanál You Tube
Informace o vstupenkách na www.ceskoslovenskyples.cz v sekci “Vstupenky”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *