Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Děti

Vánoční pohádku Louskáček a čtyři říše uvidíte v předpremiéře na Černém mostě!

První čeští diváci budou moci přijít na vánoční pohádku Louskáček a čtyři říše už ve středu 31. října. Celorepubliková předpremiéra hraného fantasy příběhu studia Disney se uskuteční v pražském obchodním Centru Černý Most (CČM) ve spolupráci s multikinem CineStar a distribuční společností Falcon. Na slavnostní promítání dorazí také dabéři, kteří se podíleli na českém znění, a další celebrity. Již od poloviny listopadu v obchodním centru vyroste i tematické městečko pro děti, kde budou probíhat workshopy a jiné aktivity.

Děti a fanoušci vánočních oddechovek uvidí příběh Kláry (Mackenzie Foy), která objevuje fantastické dědictví po své zesnulé matce. Zvědavost ji dovede až do paralelního světa, kde se potká s vojákem a louskáčkem Filipem (Jayden Fowora-Knight), ale také s armádou myší, regenty všech říší a dalšími pohádkovými bytostmi. Americké studio Disney získalo do svého projektu také řadu hvězdných herců, mezi nimiž nechybí Keira Knightley (Cukrová víla), Morgan Freeman (kmotříček Drosselmeyer) nebo Helen Mirren coby krutá Perníkářka.

Návštěvníci multikina CineStar Černý Most uvidí Louskáčka a čtyři říše exkluzivně ještě před oficiální celorepublikovou premiérou, která je distribuční společností Falcon stanovena na 1. listopadu. Vstupenky na tuto předpremiéru budou zájemci moci vyhrát v rámci soutěže na Facebooku obchodního centra. Slavnostního promítání se 31. října zúčastní také vybraní dabingoví herci, jejichž hlasy mluví jednotlivé postavy příběhu, novináři a významní partneři obchodního centra. Jeden sál bude vyhrazen veřejnosti, druhý hostům z kategorie VIP.

O filmu:
Klára (Mackenzie Foy) chce jediné, a to je klíč – takový, který otevře skříňku, ve které se skrývá dar od její zesnulé matky. Zlatá nit, kterou dostane od svého kmotra Drosselmeyera (Morgan Freeman) o sváteční oslavě, ji k tomu klíči zavede – jenže ten v mžiku zmizí do záhadného a kouzelného paralelního světa. Právě tam se Klára setká s vojákem Filipem (Jayden Fowora-Knight), gangem myší regenty, kteří spravují tři říše: Říši vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Klára s Filipem musí projít čtvrtou říší, kde panuje krutá vládkyně (Helen Mirren), získat Klářin klíč a pokud to bude možné vrátit nestabilnímu světu harmonii. Ve filmu hrají Keira Knightley jako Cukrová víla a baletka Misty Copeland. Vánoční film „Louskáček a čtyři říše“ od Studia Disney režíruje Lasse Hallström na motivy klasické pohádky od E. T. A. Hoffmanna. Premiéra v USA 2. listopadu 2018. T. A. Hoffmann napsal příběh „Louskáček a myší král“ v roce 1816. Následná adaptace od Alexandra Dumase Pèreho „Louskáček“ byla spojena s hudbou Petra Iljiče Čajkovského a výsledný balet byl v roce 1981 zakoupen ředitelem Ruských císařských divadel. Kouzelný balet, který měl premiéru před vánoci roku 1892 a který se odehrává o Štědrém večeru, se stal oblíbenou vánoční tradicí po celém světě. V New Yorku byl Louskáček poprvé uveden v roce 1954.

Zdroj: https://www.centrumcernymost.cz/ a https://www.facebook.com/centrumcernymost/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *