Blýskněte se na (silvestrovské) party originálním občerstvením

Ještě než přijde čas novoročních diet a předsevzetí, čeká nás období plné setkání, návštěv a večírků. To vrcholí 31. prosince party silvestrovskou. Pokud se letos rozhodnete uspořádat ji třeba u sebe doma a chcete se blýsknout neodolatelným pohoštěním, stihnete ještě zaskočit na kurz do Chefparade, kde vás naučí sushi, cupcakes, pralinky nebo třeba přípravu celého sweet baru za jediný večer.  

„Před koncem roku jsou u nás už tradičně nejnavštěvovanější kurzy sushi, protože právě sushi je zkrátka ideální jako party občerstvení. Kromě toho je ale v prosinci tradičně velký zájem i o kurzy sladkého pečení. Z pralinkových kurzů si totiž odnesete třeba krásné jedlé dárky a sweet bar se hodí jak na dospělácké, tak na dětské oslavy. Tohle občerstvení má prostě wow efekt, přitom příprava nezabere moc času, když víte, jak na to. Navíc se při ní pobavíte a můžete zapojit do přípravy i hosty,” láká Marcel Vargaeštok, zakladatel školy vaření Chefparade na “party” kurzy.

Sushi
Jasně, koupit si ho můžete, ale možná jak vy, tak návštěva ocení občerstvení, do kterého jste investovali vlastní čas, energii a umění. Uvidíte, o kolik nadšenější budou z hostitele, který umí sushi sám připravit a vypadá přitom jako od profesionála.  Kromě rolovací podložky za pár korun k tomu nepotřebujete žádné speciální vybavení a výroba je zábavná. V Chefparade si můžete vybrat hned ze dvou kurzů:

  • Na Sushi I se naučíte úplný základ – jak připravit správně rýží, jak si naložit zázvor i techniku přípravy a k tomu dva základní typy – klasické maki (řasa na povrchu) a california maki (efektní s řasou ukrytou uvnitř).
  • Kurz Sushi II už je pokročilejší (i když samozřejmě i tady si během příprav zopakujete, jak správně připravit rýži apod.) a naučíte se tu další typy sushi včetně nigiri a uramaki.

Sweet bar
Zní to exkluzivně, vypadá to fancy, chutná to zábavně a přitom to není žádná věda. Postavte si na domácí party sweet bar! Na kurzu vás cukrářka naučí vyrobit si doma cake pops (dortová lízátka), minicupcakes, čokoládové lanýže a cheesecake do kelímku – prostě občerstvení, které si hosté mohou uzobnout kdykoliv jsou poblíž a nezašpiní si ruce ani talířky 😉

Pralinky
Chocolatierka Eliška Němcová na kurzu naučí výrobu nádherných pralinek ze tří druhů čokolády a hned čtyři druhy náplně. To je takových kombinací, že návštěva (a nejspíš ani vy) nebudete moci přestat ochutnávat. K tomu si na kurzu vyzkoušíte nádherné způsoby zdobení šablonami, a vytvoříte si tak třeba krásné jedlé dárky.

Pečení a zdobení cupcakes
Hledáte hit každé dětské oslavy? Upečte cupcakes a nazdobte je v barvách a stylu party a uvidíte, jak si šplhnete u potomka a jeho kamarádů. A co si budeme povídat, dospělí se po nich utlučou také. Na kurzu se naučíte dva druhy cupcakes a krémů a k tomu si natrénujete zdobení včetně potahování a modelování ozdob.

Tak co? Nezkusíte letos něco nového?

Všechny kurzy probíhají v jednom z pěti kuchařských studií Chefparade v pražských Holešovicích a na Žižkově. Kurzy sushi najdete v nabídce po celý rok několikrát do měsíce, sladké kurzy minimálně jednou měsíčně a stojí 2190 – 2490 Kč podle typu. Aktuální nabídku kurzů najdete na https://www.chefparade.cz/kalendar-kurzu-vareni/.

Zdroj: Chefparade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *