Jakub Štáfek se vydal mezi investory a pokřtil knihu Od nápadu k úspěchu

Oblíbený herec si z Vyšehradu odskočil na pražské Vinohrady na křest knihy Od nápadu k úspěchu; 24 příběhů podnikatelů, kteří začali své sny realizovat díky ZONKY. Své role kmotra se tradičně zhostil na výbornou a knize popřál, aby se dočkala přeložení minimálně do 24 světových jazyků. „Ať je z ní bestseller, přeji ji hodně štěstí,“ doplnil Jakub Štáfek a všechny přítomné vyzval sklenkou šampaňského ke slavnostnímu přípitku.

Křest proběhl v pražském podniku Yo Café, kde se sešli investoři a lidé, kteří si půjčili na své projekty od lidí na Zonky. A společně tak pokřtili knihu, která nemá na českém trhu obdoby. Skuteční podnikatelé v této knize předávají své rady a hovoří o svých začátcích v podnikání. Mezi zařazené projekty patří třeba prodejna Bylinky od světa, Ujetá číča nebo kavárna Divoké matky. Osobně se na křtu potkali majitelé projektů Medvědárium, Art Galerie nebo právě baru Yo Café, s lidmi, kteří na Zonky investují. „V knize jsme dali prostor lidem, kteří našli odvahu rozjet svůj projekt a chtějí tak inspirovat druhé,” uvedl Jakub Strýček, marketingový ředitel Zonky a tvůrce knihy. „Vidíme, že neustále roste počet lidí, kteří si chtějí půjčit peníze na svůj nápad. Je to dáno větší chutí Čechů se osamostatnit a také neschopností bank tyto plány financovat. Lidé, kteří na Zonky investují, však těmto příběhům rádi půjčují peníze,” dodává Strýček. Investoři na Zonky doposud půjčili přes 4 miliardy korun více než 25 000 lidem. Z toho přibližně každá desátá půjčka byla na start nového projektu.

Mezi dotazy z publika padl i ten, zda bude mít kniha pokračování. „Projektům, které zafinancovali lidé na Zonky fandíme a dále je podporujeme. Právě knihou pomáháme k jejich zviditelnění. Do spolupráce s námi je zapojeno přes 50 provozoven po celé ČR a počet stále narůstá, proto nevylučujeme, že bude mít kniha pokračování,” dodává Strýček. Závěrem programu se ujal slova Jakub Šfáfek, který slavnostně knihu pokřtil a stal se tak jejím kmotrem. Kniha vznikla za 2 měsíce a vyšla v počátečním nákladu 2 000 ks, v plánu je další dotisk.

Zdroj: Zonky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *