Michal Malátný z kapely Chinaski nahrává desku se swingovým big bandem

Nejznámější big band v Čechách, který má pod palcem režisér Jiří Vejdělek vydává svou první desku s názvem „We Are The Swing Champions“. Na albu zazní ty nejlepší skladby, které si diváci opakovaně žádají na koncertech. Jako bonus se posluchači mohou těšit také na hlas Michala Malátného z  kapely Chinaski, který si nechal frontmanem Original Vintage Orchestra Petrem Kroutilem swingově zaranžovat svoji píseň s názvem „Každý ráno“. Tu také společně s orchestrem nahraje na připravovanou desku. V živém podání se ji dočkáte na křtu desky, který se plánuje na jaro roku 2019 v pražské Lucerně. Nechce se Vám čekat do jara? Big band hraje každý měsíc v pražském klubu Lávka. Lednové koncerty se uskuteční 5. a 6. 1. 2019.

Original Vintage Orchestra, pravidelně vyprodává pražský klub Lávka a jiné populární scény, včetně Lucerna Music Baru. „Na základě četných výzev našich fanoušku bychom rádi vydali své první CD, abychom naši hudbu přenesli i do obýváků našich posluchačů,“ vysvětluje Petr Kroutil, jak došlo k nápadu nahrát desku. Na desce zazní kromě oblíbených hitů také swingový cover písně od skupiny Chinaski „Každý ráno“ v podání Michala Malátného. „S Michalem jsem cover písně vytvořil už v loňském roce, když kývl na nabídku, že ji s námi nahraje na naše první album, byl jsem neuvěřitelně nadšený,“ dodává multiinstrumentalista Kroutil, který si Malátného váží jako skvělého muzikanta i člověka.

První CD big band pokřtí na jaře příštího roku, jak jinak než swingovou show v Lucerna Music Baru, kde to svým tancem navíc rozjede osm svůdných tanečnic v čele s Nikol Mikeskovou. Moderátorem večera bude režisér a scénárista Jiří Vejdělek, kromě tradičních sólistů se můžete těšit na Michala Malátného a na řadu dalších překvapení.

Měl jsem chuť to pořádně rozjet. Roztrhnout na sobě swingový smoking a skočit se saxofonem mezi diváky,“ popisuje Petr Kroutil, co ho vedlo k založení úspěšného swingového big bandu. „Pochopitelně jsem do bandu vybral hráče, sólisty a sólistky, kteří mají pořádný esprit a šmrnc. Chtěl jsem, aby ze mě i z bandu šla taková síla, že všechny zvedne ze sedaček. Mám radost, že nyní, když se do toho band opře, tak to starším divákům v prvních řadách vyhlazuje vrásky a ti mladší tancují. Jirka Vejdělek, které ho jsem k projektu přibral jako režiséra a moderátora naší swingové show, mě v tom ještě podporuje. On navíc, když se přidával k muzikantům, doufal, že bude neustále na jeviště létat spodní prádlo od fanynek. Zatím jsme tedy dostali jen jednu bábovku a jednu bublaninu, ale já mu slibuji, že to se ještě zlepší. Zvlášť po vydání našeho CD,“ uzavírá muzikant kterému se založením big bandu splnil sen.

Udělejte radost svým blízkým pod stromečkem a nechte je ochutnat dobu Velkého Gatsbyho. Velkolepá show, která je do ní přenese se koná 5. a 6. ledna. Lísky se dají koupit již nyní: https://goout.net/cs/listky/velka-swingova-noc/vnsd/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *