Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Posuňte svůj čajový zážitek na vyšší úroveň a připravte si míchané nápoje z nových čajů Teekanne

Pochmurné počasí nejlépe zvládnete se šálkem horkého nápoje připraveného z čaje TEEKANNE. Pokud chcete váš čajový zážitek posunout ještě výše, nechte se inspirovat recepty od Kateřiny Vymazalové, odbornice na čajovou kulturu a čaje, která z čajů vykouzlí lahodné a osobité koktejly – ideální společníky do zimních dnů či vánoční večírky.

TEEKANNE TEMPTATION – teplý
Suroviny:
2 cl jablečného džusu (vylisovaná jablečná šťáva)
5 cl čaje TEEKANNE Temptation
1 cl karamelového sirupu
Špetka soli
Plátek čerstvého jablka

Postup:
Do vroucí vody o objemu 4 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Temptation a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 10 minut. Vylouhovaný čaj a jablečný džus nalijeme do varné konvice a zahříváme, postupně přidáme karamel, promícháme a opět zahřejeme. Ohřátý koktejl nalijeme do šálku, přidáme špetku soli a ozdobíme plátkem čerstvého jablka.

TEEKANNE AUTUMN CHAI – teplý
Suroviny:
3 cl teplého sójového mléka
3 cl TEEKANNE Organics – Oriental Chai
1 cl perníčkového sirupu MONIN
Badyán

Postup:
Do vroucí vody o objemu 4 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Organics – Oriental Chai a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 10 minut. Vylouhovaný čaj, sójové mléko a sirup nalejeme do varné konvice, zahříváme a během ohřívání promícháváme. Hotový koktejl nalijeme do šálku a můžeme ozdobit badyánem.

TEEKANNE BANANA KOKTEJL – studený
Suroviny:
2 cl banánového džusu
4 cl čaje TEEKANNE Green Tea Echinacea-Lime
1 cl cukrového sirupu MONIN
(1 cl citronové šťávy)
Snítka máty

Postup:
Do vroucí vody o objemu 4 dl vložte 3 sáčky čaje TEEKANNE Green Tea Echinacea-Lime a nechte jej louhovat déle než obvykle, aby se do vroucí vody dostalo co nejvíce aromatických látek a vznikl vám koncentrát výrazné chuti, doporučujeme sáčky louhovat po dobu 10 minut. Vylouhovaný čaj nalejeme společně s džusem, sirupem a citronovou šťávou do míchací sklenice s ledem a důkladně promícháme. Finální směs nalijeme do připravené skleničky a můžeme ozdobit mátou.

Recepty namíchala Kateřina Vymazalová (19): Kateřina je studentka SOŠ a SOU Gastronomické v Poličce. Přípravě čajů se věnuje již čtvrtým rokem a tato disciplína je nejen její prací, ale především koníčkem. Své zkušenosti předvedla loni na mistrovství v Číně, kolébce čajové kultury, kde se stala Mistryní světa v kategorii Tea Mixology.

Zdroj a foto: Teekanne

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *