Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Léna Brauner chystá v prosinci netradiční výstavu v pražském Mánesu

Osobitá malířka, kreslířka, ilustrátorka a tatérka Léna Brauner v mnoha ohledech překračuje tradiční konvence. Originální jsou nejen její díla, ale také formy, jakými je prezentuje veřejnosti. Svou tvorbu tentokrát představí v pražském Mánesu. Výstava potrvá pouhé tři dnyod 17. do 19. prosince. Vystavená díla bude možné na místě rovnou zakoupit. Výstava bude otevřena v pondělí 17. prosince slavnostní vernisáží, která bude přístupná veřejnosti. Tu Léna zahájí od 18 hodin live paintingem za hudebního doprovodu Jiřího Buriana.

„Tohle je poslední výstava před křtem mého debutového alba. Beru to jako uzavření pomyslného kruhu. Pro mě osobně vznikl nový oxymoron. Léna Brauner v Mánesu mi přijde jako nádherný příklad protimluvu. Jak můžete vidět na fotkách k výstavě, nemám strach si ušpinit ruce, a tak se můžete těšit na netradiční materiály pojaté ve větším měřítku. Fotografie k výstavě přetékají symbolismem a já opět nechám na vědoucím pozorovateli, aby si význam našel sám. Těším se na vás. Těším se na live painting na vernisáži,“ zve na výstavu Léna Brauner. Expresivní fotografie k výstavě nafotil ve spolupráci s make-up artistkou Kateřinou Koki Mlejnkovou a stylistkou Annou Mimieux fotograf Michal Budinský alias Boodya. Výstava se koná jako doprovodný program Vánočního Lemarketu.

Lénu Brauner proslavily obrazy a díla z netradičních materiálů, jako je třeba jídlo nebo jehličí. Tvoří snové pohádkové krajiny, které zabydluje svéráznými bytostmi, živočichy a tvory, ale také portréty a figury zvláštních nálad. V jednom z rozhovorů sama sebe označila za „naivního manýristu“. Zabývá se také tetováním, upcyklací, šitím oblečení a volnou ilustrací, ráda kreativně zasahuje do veřejného prostoru. Na svém kontě má četné výstavy a umělecké aktivity v České republice i zahraničí.

Zdroj: https://www.facebook.com/braunerlena/?fref=ts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *