Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Použité reklamní bannery mění designérka na stylové tašky a batohy

Kvalitní design si zaslouží být vidět, i když už původní účel splnil. Touto myšlenkou se inspirovala Daniela Danielová, která stojí za značkou Bannbag. Před dvěma lety se rozhodla recyklovat použité grafické bannery a vdechnout jim nový život v podobě ručně šitých tašek a batohů.

Daniela se pohybuje mnoho let v oblasti grafického designu. Při instalaci jedné výstavy přišel nápad využít grafiku a ducha expozice i poté, když už je výstava minulostí. Tak se zrodil Bannbag – tašky, kabelky nebo batohy ze starých outdoorových bannerů. Daniela ušila svůj první kousek spíše ze zvědavosti, ale nápad začal brzy žít vlastním životem. Tašky přibývaly, a tak se Daniela rozhodla je prodávat online pomocí webu vytvořeného na Webnode.cz. „Nechtěla jsem si ze začátku platit drahé webové studio, tak jsme se rozhodla pro Webnode, kde je tvorba webu velmi intuitivní. Díky tomu, že už jsem měla hotové fotografie, mi tvorba webu zabrala jen jeden den. Líbilo se mi srozumitelné ovládání a také moderní šablony, které se k Bannbagu skvěle hodí.“

Z jednoho banneru zvládne Daniela ušít až osm tašek, záleží na tom, jak chce konkrétní potisk kreativně využít. Veškeré tašky jsou šité v České republice, a i komponenty jsou vybírané od českých firem. V nabídce na Bannbag.eu tak najdete desítky originálních produktů, z nichž není jednoduché si vybrat. „Už samotným designem tašek mířím spíš na kreativce, kteří se nebojí takovýto netradiční doplněk vynést,“ dodává Daniela. Bannbag je tak oblíbený především u studentů a mladší generace, celý koncept recyklace ve spojení s designem ale oslovuje lidi napříč všemi věkovými kategoriemi.

Bannbag úzce spolupracuje s mnoha pražskými kulturními institucemi, které poskytují již použité bannery z akcí nebo výstav. Může se vám tak stát, že si na zádech nebo v ruce ponesete upoutávku na expozici Národního technického muzea, vystoupení z La Fabriky nebo dílo z Vysoké školy umělecko-průmyslové. Kromě originálního doplňku ale získáte i dobrý pocit, že pomáháte originálnímu designu žít delší život.

Webnode fandí české tvorbě. Děkuje Daniele za to, že se rozhodla vdechnout nový život zajímavým grafickým dílům a že se nebála do toho jít naplno. Poznejte s námi nápady, které mají smysl. Moc děkujeme!

Zdroj: Bannbag, foto: Daniela Danielová, Valentýna Janů, Kateřina Marešová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *