Náramky z minerálů SPIRIT BEADS, co vás nabijí energií a rozhovor se zakladatelkou značky Jarmilou Vančurovou!

Nejpřínosnější v našem životě může být zjištění, že práce, kterou děláme, nás vůbec nenaplňuje a my sebereme všechnu svou odvahu a rozhodneme se tuto situaci změnit. Jen zlomek lidí umí udělat ten první a nedůležitější krok: opustit stálý plat, kolikrát i vysněný, a vydat se za snem, nebo prostě jen pocitem, že je potřeba to zkusit.

Jarmile se to povedlo, a především díky své odvaze a novému vztahu, vznikly náramky Spirit Beads, které zdobí několikero stovek, možná i tisíce rukou v České republice.

Příběh proměny začal na ostrově Bali
Celý příběh začal před necelými 5 lety na indonéském ostrově Bali, který je z mnoha důvodů považován za mystické místo. Vystudovaná inženýrka ekonomie, která pracovala 8 let jako regional retail manažer pro velkou firmu, stála na křižovatce. Pokračovat v nalajnované cestě a přijmout jistoty, které nabízí stálá práce a stálý plat, nebo být sama sebou, ale vstoupit do existenční nejistoty. Proti sobě stál rozum a touha a nelehké rozhodnutí.

Ostrov Bali však ukázal jedno ze svých kouzel, říká se, že toto místo ležící v “ring of fire”, místě plném tektonických posunů, činných sopek a bohaté historie a otevírá čakru intuice. Stalo se a tím to celé začalo. Poznala volnost, a přitom tvořila své náramky, pro kamarády. Už tu najednou nebyla potřeba vracet se do práce. “Úplně na začátku to nebyl nápad na podnikání. Byla to spíš součást takové mé meditace, abych přišla na to, kam bude můj profesní život směřovat. Nejlepší nápady ke mně většinou přichází, když něco vytvářím,” objasňuje zakladatelka značky SPIRIT BEADS a spolumajitelka obchůdku 41 na Korunní ulici v Praze a majitelka e-shopu SPIRIT BEADS, Jarmila Vančurová.

“Tenkrát, když jsem začínala, to byla opravdu trefa do černého, aniž by to byl původní záměr. Nedělala jsem žádný průzkum trhu, nic, prostě to přišlo samo. Intuice skutečně zafungovala a já jsme se vydala na úplně novou životní cestu,” dodává Jarmila.

Velkou podporu měla ve svém příteli, mimo jiné jí k 30. narozeninám dal připravený e-shop a řekl jí: „Zkus to, za to nic nedáš.“

Dnes má Jarmila tisíce spokojených zákazníků. Každoročně se vrací na Bali, kde její nový příběh začal. Osobně zde vybírá kameny, vyrábí stříbrné elementy a doplňky pro své zákazníky. Vybírá je s láskou a péčí. Tak jako ona čerpá energii na další období, tak ji zároveň předává i do své práce a do svých náramků Její nadšení a zápal je inspirací pro ty, kdo pochybují o tom, zda tomu, co dělají, chtějí obětovat celý život.

Náramky s energií
Náramky jsou dnes vyráběny primárně z minerálů, ale na počátku stálo kouzelné semínko rudrakshi. Rudraksha znamená doslova „boží slzy“ a říká se jí také „slzy boha Shivy“. Tento název Rudraksha dostala podle legendy, ve které bůh Shiva jednoho dne usedl na zem a začal meditovat za tisíc šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když dokončil meditaci, začal nečekaně plakat slzy soucitu. Jakmile slzy dopadly na zem, na jejich místě začaly vyrůstat stromy, jejichž plody mají božskou energii a mají moc přinášet do života zdraví, štěstí a harmonii.

Pro většinu majitelů mají náramky SPIRIT BEADS mystickou sílu a symbolizují víru v lepší zítřky. Dodávají energii, kterou šíří i Jarmila, která se svou kolegyní Renatou náramky každý den připravuje pro své zákazníky. Nyní je v prodeji nová kolekce, jež vznikla ve spolupráci s Yasminkou, která patří mezi respektovanou odbornici na éterické oleje nejen v rámci Evropy.

“Yasminka, stejně jako já, dbá na kvalitu své práce, na to, aby její oleje byly kvalitní, sama si je vybírá a sama si rostlinky i bylinky připravuje k destilaci. Dokáže o své práci mluvit s takovým nadšením, že mi jasné, že bych lepšího člověka pro spolupráci nenašla,” říká Jarmila Vančurová.

Minerály a vonné esence k sobě patří od pradávna, nyní se toto spojení díky spolupráci obou dam vrací. Na základě spolupráce obou dam vznikla silně spirituální kolekce náramků, která představuje harmonii a bohatost světa minerálů, vůní a obecně světa kolem nás koncentrovanou v těchto originálních špercích.

Kolekce SPIRIT BEADS & Yasminka obsahuje 15 náramků.

Rozhovor s Jarmilou Vančurovou – Zakladatelkou značky SPIRIT BEADS a majitelkou stejnojmenného obchůdku a e-shopu
Čím se vyznačují vaše náramky a v čem tkví jejich kvalita? Čím jsou originální?
Doufám, že z nich stále dýchá spiritualita. Důraz kladu také na to, jak jsou poskládány. Někdy se na jednom náramku potká i 5 elementů z různých končin naší krásné planety. Spiritualita a klid je to, co bych si přála, aby lidem naše náramky přinášely do jejich životů. Od začátku jsme se od ostatních lišily střapečky, které jsou součástí náramků. Trvalo opravdu dlouho, než jsem přišla na to, jak udělat perfektní pevný střapeček. Při jejich výrobě dodržujeme přesný počet obmotání a provlíknutí. Postupem času nám konkurence začala kopírovat i střapečky, ale zatím jsem díky naší specifické bavlnce a postupu při výrobě takový, jako je ten náš, v Čechách neviděla. Velký důraz samozřejmě kladu na kvalitu materiálů a stále hledám nové kameny. Nedílnou součástí je také naše logo, které je na každém z náramků a na které máme v rámci ČR patent.

Máte nějaký nejoblíbenější náramek?
Nejoblíbenějších náramků mám samozřejmě hned několik! Jejich výběr je závislý na mnoha faktorech, třeba na tom, jaké je roční období, nebo v jakém jsem rozpoložení, ale je pravda, že se vždy vracím k růženínu v kombinaci s křišťálem. Růženín by podle mého názoru měla mít každá žena, je totiž spojen s láskou, a hlavně se sebeláskou, která je zvláště u žen velmi potřeba a mnohdy chybí. Křišťál je známý jako nejvyšší ochranný kámen, už staří Řekové jej uctívali jako zkamenělý led svatých vod, který ani na slunci neroztaje.

Jaké jsou současné trendy ve špercích z minerálů a přírodních materiálů?
Trendem jsou minerály v tzv. ”raw” podobě. Minerály už nejsou jen opracované a vybroušené do hladka, ale zachovávají svůj surový vzhled. Dalším trendem jsou přírodní materiály, které jsou součástí šperku. Mohou to být například semínka rudrakshi, kokosové skořápky, semínka lotusu… A ještě jeden trend, který mě těší, bych zmínila, tím jsou recyklované plasty, které byly vylovené při úklidu moří a oceánů a nacházejí znovu uplatnění.

Dají se minerály libovolné kombinovat? Nemůže to mít “vedlejší účinky”?
Tohle je jedna z nejčastějších otázek, kterou od klientů dostávám a strávila jsem nespočet hodin pátráním v knihách a na internetu, ale nenašla jsem nikde žádné záporné doporučení od odborníků, které by přímo zakazovala nějaké kameny kombinovat.

Jak si správně náramek vybírat?
Já vždy klientům doporučuji vybírat náramek nebo minerál intuitivně. Protože život nás formuje a přináší nám do něj situace, ať už partnerské, pracovní, zdravotní …. které nás velmi ovlivňují a výběr kamene tomu pak odpovídá. Proto vždy, když přijde klient nebo klientka do obchůdku, nechám je, ať si podle intuice vyberou kámen, který je přitahuje (barvou, tvarem, vzhledem) a až pak jím dám přečíst informace o minerálu, o jeho vlastnostech, léčebných účincích, nebo doporučených znameních (které se ale v 6 různých knihách budou lišit). Podle znamení se při výběru náramku rozhoduje 90 % klientů a já se jim to vždy pokouším rozmluvit. Samozřejmě jsme se narodili v určitý den, ke kterému se přiděluje dané znamení, ale pak je i tzv. ascendent, který podle mě sedí na většinu lidí víc než jejich znamení.

Proč vzniklo spojení SPIRIT BEADS a YASMINKA?
Věřím, že nic není náhoda, a tak jednou do obchůdku přišla Yasminka nakoupit náramky, slovo dalo slovo a hned jsme si lidsky hrozně sedly. Dlouho jsem přemýšlela, jak propojit Yasminku a SPIRIT BEADS, a pak to přišlo: voňavé náramky. Yasminka, stejně jako já, dbá na to, aby její oleje byly kvalitní a sama si vybírá rostlinky i bylinky k destilaci. Dokáže o své práci mluvit s takovým nadšením, že mi je jasné, že bych lepšího člověka pro tuto spolupráci nenašla.

Díky SPIRIT BEADS navazujete různé spolupráce, co vás na nich těší?
Ano, je pravda, že díky SPIRIT BEADS potkávám spoustu skvělých lidí. Ideální je, když spolupráce vznikne nenuceně a spontánně. Tak to bylo například s Radkou Třeštíkovou, která za mnou přišla, když psala knihu Bábovky, že by se jí líbilo udělat ke knize náramek. Tehdy by mě, ani Radku, nenapadlo, že to bude taková pecka. A pak jsme to samé opakovaly s Radčinou další knihou, Osm. Moc mě také těší spolupráce s dámami z Pink Bubble, které jsem potkala díky svému manželovi. Pink Bubble je organizace, která pomáhá onkologicky nemocným dětem a mladistvým. Teď už to budou třetí Vánoce, kdy společně navrhujeme náramky a výtěžek z jejich prodeje jde právě nadačnímu fondu PINK BUBLLE. Každý rok se víc a víc dojímám na tím, jak jsou lidé dobrosrdeční a jak se nám kasička v obchodě plní. Poslední spolupráce je právě s Yasminkou a spočívá v propojení minerálů a olejů. Jsem pyšná i na to, že se náramky objevují na rukou známých osobností z kultury, a dokonce i sportu.

Energetické náramky mají podle buddhistického učení léčivou moc nad naší myslí.  Mají pro vás osobně náramky nějaký hlubší smysl?
Samozřejmě, že mají. SPIRIT BEADS je takové moje dítě, o které se starám a ono pomalinku roste. Díky tomu se mi otevírají nové obzory a navazuji nová přátelství. Je to pro mě obrovská zodpovědnost. Lidé mi často píšou, nebo vypráví v obchůdku jejich někdy až neuvěřitelné příběhy a chtějí radu nebo pomoc právě skrz naše minerály. Proto se stále snažím učit a posouvat se dál, abych jejich důvěru nezklamala.

Jaké jsou vaše další cíle a ambice? Všimla jsem si, že se sortiment v krámku na Korunní stále rozrůstá
On vůbec obchůdek sám o sobě je takový náš splněný sen. Kdyby mi někdo před 6 lety řekl, že budu dělat právě tohle, tak mu neuvěřím. Ale snažíme se stále vytvářet a hledat něco, čím se odlišíme, protože konkurence je tu už opravdu veliká. Teď jsme například rozběhli nový e-shop a chtěli bychom expandovat i mimo Českou republiku, tak uvidíme, co nám osud nachystal

Jak poznáte, že vaše práce dává smysl? Že je to opravdu to pravé, co vás naplňuje?
Nejlepší odpovědí na tuhle otázkou jsou zákazníci. Můj manžel se mi vždycky směje, když sedíme někde v restauraci a paní vedle u stolu má na ruce moje náramky a já mam slzy na krajíčku. Klientky mi vypráví příhody, které se jim díky náramkům staly, muži vybírají náramky pro své milé k výročí… to je prostě nejvíc a mě to nesmírně naplňuje a utvrzuje v tom, že něco děláme opravdu dobře, a že i po těch letech to lidi dělá šťastné.

Zdroj: http://spiritbeads.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.