Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Networkingový inspirativní večer akčních žen v Brně ukáže, jak žít svůj barevný sen

Networkingu i motivaci je věnován inspirativní večer akčních žen. Ten se uskuteční 13. prosince v Brně a představí čtveřici zajímavých žen, které se podělí o své zkušenosti a zážitky. Na setkání budou představeny novinky ze světa módy, kulinařiny nebo osobního rozvoje.

Akce, na nichž se lidé podobných zájmů a toužící po osobním rozvoji mohou potkávat tváří v tvář, se již řadu let těší velké popularitě. Vedle konferencí, workshopů a networkingů, které jsou zaměřené především oborově, existují i akce, jež nejsou určeny výhradně profesionálům v dané oblasti, ale široké skupině lidí s obdobnými zájmy nebo obdobným naladěním. Takovou akcí je i inspirativní večer akčních žen, jehož již druhý ročník se koná 13. prosince od 17:00 v Brně v bistru Hawranek. „Naše komunita je především o vzájemné podpoře a inspiraci, k níž slouží nejen náš magazín, ale právě i akce, které pravidelně pořádáme pro všechny akční ženy toužící po změně a růstu. Pomáháme si v byznysu, kariéře i vzdělávání,“ vysvětluje Noémi Vránková z komunity Akčních žen. Vstupenky na akci lze zakoupit v předprodeji až do 11. prosince za 390 Kč a každá účastnice získá v rámci vstupenky i lístek do tomboly, malé občerstvení a drobný dárek. Samozřejmostí je kopec inspirace, motivace a množství nových kontaktů. Součástí bude i zajímavý doprovodný program včetně módní přehlídky české firmy POSHme.

Večer plný pozitivní energie
Večerem plným motivace, inspirace a novinek z oblasti krásy, zdraví či osobního růstu provede zejména čtveřice výjimečných žen: módní blogerka Lenka Madlenová alias Stylemon, foodblogerka Svatava Vašková neboli Coolinářka, IT odbornice a členka rady neziskové organizace Czechitas Bára Bühnová a koučka Lucie Königová. Všechny tyto akční ženy žijí svůj život naplno, inspirují ostatní, pokořují své osobní hranice, hýří pozitivní energií a chtějí své zkušenosti předávat dál, a tím zlepšovat životy druhých.

„Heslem tohoto ročníku Večera akčních žen je ‚Žij svůj barevný sen‘. Chceme ženám ukázat, že jejich život může být barevný a barvitý, chce to jen chtít. Já osobně zastávám názor, že barvy mají nejen silný vliv na náš vzhled, ale i na naši náladu a také energii, kterou šíříme kolem sebe,“ říká Lenka Madlenová, autorka blogu o módě The Stylemon.

Akční ženy chtějí bořit limity a pomáhat ke šťastnému životu
O limitech nastavených společností a boření stereotypů bude řeč ve výstupu Barbory Bühnové, která prostřednictvím organizace Czechitas vzdělává dívky a ženy v oboru IT, tedy v oblasti, již si s něžným pohlavím mnoho lidí nedokáže spojit. „I když ženám a děvčatům prakticky ukazujeme, že si s počítači mohou rozumět, naším primárním cílem je dát jim důvěru v sebe sama. Dokázat jim, že mohou uspět v jakémkoliv oboru, budou-li chtít,“ prohlašuje Bára.

To Svatava Vašková alias Coolinářka bude mluvit o oblasti naopak s ženským pohlavím úzce spojované, a to o vaření. Její úspěšný blog plný skvělých receptů nemá za cíl ohromovat vysokým kulinářským umění, ale hlavně inspirovat. „Jídlo je mojí vášní. Nemám ale ambice na nějaké extravagance, zaměřuji se na takové recepty, které mohu otestovat na vlastní rodině,“ říká Svatava, která je navíc také velmi šikovnou foodstylistkou a pořádá pravidelné workshopy fotografování jídla.

Inspirovat chce i známá koučka Lucie Königová, ta se ovšem především věnuje osobnímu růstu a rovněž vzdělává dospělé o rodičovství – třeba prostřednictvím projektů jako Online rodičovská univerzita nebo knihy (Ne)gramotný rodič. „Osobní růst vnímám jako svůj životní styl a zásadně mě v něm posunula právě role mámy. Chci lidem pomoci najít cestu k sobě samým, ukázat jim, jak být šťastní. To je mé životní poslání,“ vysvětluje Lucie.

Hosté večera:
Lenka Madlenová
Lenka alias Stylemon je známým pojmem na české i slovenské blogerské scéně. Jejím poznávacím znamením je žlutá barva a očarovala jí móda. Protože barvy dokážou dělat divy nejen s naším zevnějškem, ale i s naší náladou a psychikou, na jejím bílo-žlutém citrónovém blogu najdete kopec módní inspirace. Barevné. Povětšinou sekáčové. Vždy s velkým úsměvem a několika pozitivními slovy. Lenka je digitální nomád a na akci nám prozradí svůj recept na životní štěstí.

Svatava Vašková
Naše pozvání přijala i jedna z našich nejznámějších a nejúspěšnějších českých foodblogerek. Sama o sobě říká, že nemá ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, ovšem nutno říci, že svým blogem inspiruje nás všechny. Dozvíte se o blogování, o fotografování, o foodstylingu, a hlavně o jejím štěstí na talíři. Představí nám i svou letošní, v pořadí už třetí kuchařku Tak chutná hygge, která vznikla propojením receptů na chutné, rychlé večeře a dánského konceptu útulna hygge.

Barbora Bühnová
Poznejte příběh akční ženy nadšené do učení se nových věcí a propojování inspirativních lidí z různých oblastí. Bára absolvovala nejrůznější zahraniční stáže, má dva doktoráty, nyní je docentkou, vede několik výzkumných týmů a sdružení, zasedá v radě neziskové organizace Czechitas, ale především boří všechny mýty o holkách v IT. Je to žena, maminka, parťačka, která věří, že život je nej, když člověk najde odvahu jít vlastní cestou, a řídí se jí.

Lucie Königová
Za tuto významnou koučku mluví 14 let manažerské praxe v nadnárodní korporaci, 20 let zkušeností i každodenní „ne jen teorie“ s výchovou 2 dětí. Lucka vystudovala andragogiku a životní cesta ji dovedla k profesi kouče, poradce, lektora a vzdělavatele dospělých. Její role mámy jí posunula natolik zásadně, že se rozhodla šířit osvětu, prevenci a vzdělávat dospělé i prostřednictvím projektu (Ne)Gramotný rodič a Cesta zpátky k sobě. Osobní růst je jejím životním stylem. Dělá to, co má smysl nejen pro ni, ale i pro druhé. Pomáhá měnit životy a opravit si vlastní vnitřní nastavení. Je průvodcem přes životní křižovatky.

Doprovodný program:
Módní přehlídka firmy POSHme ve spolupráci se salonem Iconic a NOTINO
Česká módní firma POSHme představí exkluzivní modely s nádechem jedinečnosti, ženskosti a originality od plesových rób a oblíbených DOLLY sukýnek přes retro šaty až po svatební šaty a šaty pro družičky. O líčení a účesy modelek se postará brněnský salon Iconic a celé představení provoní parfémy e-shopu NOTINO.

Zóna pro zdravé oči s NeoVizí
V zóně pro zdravé oči si budete moci vyzkoušet měření zraku autokeratorefraktometrem. Ten dokáže změřit i nitrooční tlak a naznačit možnost přítomnosti šedého zákalu. Měření zraku provede Aneta Čunderlová, vystudovaná optometristka působící na oční klinice NeoVize v Brně, kde se věnuje především refrakčním vadám. Je stabilní členkou týmu na laserovém operačním sále a krom toho i další akční ženou. Říct, že ráda sportuje, je málo. Nejraději ze všeho venku, ideálně na obtížné skále. Lezení bere nejen jako sport, ale i jako objevování míst a poznávání lidí. Během posledního roku stihla kromě náročné práce projet s batohem na zádech Vietnam, Island a Srí Lanku. V létě lezení vyměnila na chvíli za windsurfingové prkno a vypadá to, že se zrodila další láska.

Zdroj: Akční ženy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *